Չորեքշաբթի, 22 Հունիսի 2011
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Գիտատեխնիկական խորհրդի երրորդ նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը: Նիստում ներկայացվել է «Արիակ» փակ բաժնետիրական ընկերության ընդլայնման ծրագիրը: Ծավալվել է մտքերի շահագրգիռ փոխանակություն, որի... մանրամասն »
Կայացել է «Քենդլ» նախագծի համակարգող խորհրդի հերթական նիստը
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել «Քենդլ» նախագծի համակարգող խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։ Խորհուրդն ի գիտություն է ընդունել Քենդլ» նախագծի առաջընթացի ուղղությամբ կատարված աշխատանքների, նախատեսված... մանրամասն »
Վատիկանի մշակույթի հարցերով պապական խորհրդի նախագահը՝ կառավարությունում
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Վատիկանի մշակույթի հարցերով պապական խորհրդի նախագահ, կարդինալ Ջիանֆրանկո Ռավասիի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին վարչապետը նշել է, որ Վատիկանի հետ ձևավորվել են այնպիսի հարաբերություններ, որոնցով կարելի է... մանրամասն »
Վարչապետ Սարգսյանը դիպլոմներ է հանձնել ՀՊՄՀ-ի շրջանավարտներին
Հայաստանի վարչապետ, Խաչատուր Աբովյանի անվան Հայաստանի պետական մանկավարժական համալսարանի կառավարման խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանն այսօր այցելել է ՀՊՄՀ` մասնակցելու բուհի ավարտական դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը: Կառավարության ղեկավարը... մանրամասն »
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Արման Սահակյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության պետ։

Состоялось заседание Научно-технического совета
Сегодня в Правительстве состоялось третье заседание Научно-технического совета, которое вел Премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. На заседании была представлена программа расширения открытого акционерного общества «Ариак». Развернулся... подробности »
Среда, 22 Июнь 2011
Состоялось очередное заседание Координационного совета проекта «Кендл»
Сегодня в Правительстве состоялось очередное заседание Координационного совета проекта «Кендл», которое вел Премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. Совет принял к сведению доклады председателя Государственного комитета по науке Министерства... подробности »
Председатель Папского совета Ватикана по вопросам культуры – в Правительстве
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую председателем Папского совета Ватикана по вопросам культуры, кардиналом Джианфранко Раваси. Приветствуя гостей, Премьер-министр отметил, что с Ватиканом сформировались такие отношения,... подробности »
Премьер-министр Тигран Саркисян вручил дипломы выпускникам Государственного педагогического университета Армении
Премьер-министр Армении, председатель Совета управления Государственного педагогического университета Армении имени Хачатура Абовяна Тигран Саркисян сегодня посетил университет для участия в торжественной церемонии вручения выпускных дипломов вуза. Глава... подробности »
Решением Премьер-министра Тиграна Саркисяна Арман Саакян назначен начальником Управления при Правительстве Республики Армения по управлению государственным имуществом.