Վարչապետն այցելել է «ART EXPO-2011» արվեստների ցուցահանդես
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր այցելել է նախօրեին Հայաստանի նկարիչների միության շենքում բացված ՀՀ մշակույթի նախարարության նախաձեռնությամբ և «Էքսպոմեդիա» կենտրոնի կողմից արդեն երրորդ տարին անընդմեջ կազմակերպվող «ART EXPO-2011» արվեստների երկօրյա ցուցահանդես:... մանրամասն »
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է Հրանտ Մաթևոսյանին նվիրված հուշաքար-աղբյուրի բացմանը
Հայ մեծանուն գրող Հրանտ Մաթևոսյանի 75-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում այսօր` գրողի ծննդյան օրը, Երևանի նրա բնակարանի առջև, բացվել է հուշաքար-աղբյուր: Միջոցառմանը մասնակցել է Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Հրանտ Մաթևոսյանի կրտսեր թոռնուհու հետ վարչապետը... մանրամասն »

Суббота, 12 Февраль 2011
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня посетил открывшуюся накануне в здании Союза художников Армении по инициативе Министерства культуры Республики Армения двухдневную выставку искусств «ART EXPO-2011», которую уже второй год подряд организовывает центр... подробности »
Премьер-министр Тигран Саркисян принял участие в открытии памятного камня-родника, посвященного Гранту Матевосяну
В рамках мероприятий, посвященных 75-летию выдающегося армянского писателя Гранта Матевосяна, сегодня, в день рождения писателя, перед его ереванской квартирой открылся памятный камень-родник. В мероприятии принял участие Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Вместе... подробности »