Վարչապետը շնորհավորել է իր ուկրաինացի գործընկերոջը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի վարչապետ Նիկոլայ Ազարովին: Ուղերձում մասնավորապես ասված է. "Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել Տիգրան Սարգսյանի և Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցը
Այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և ՌԴ կառավարության ղեկավար Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրուցը: Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր: Կողմերը պայմանավորվածություն... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել «Քենդլ» նախագծի համակարգող խորհրդի նիստ
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել «Քենդլ» նախագծի համակարգող խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։ Օրակարգի առաջին հարցով խորհրդի անդամներն ի գիտություն են ընդունել Ռուսաստանի Դաշնության, Ֆրանսիայի, Գերմանիայի և... մանրամասն »
Կայացել է Գիտատեխնիկական խորհրդի հերթական նիստը
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Գիտատեխնիկական խորհրդի երկրորդ նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը: Նիստում ի գիտություն է ընդունվել Հայաստանում բլոկմոդուլային քիմիական արտադրության զարգացման վերաբերյալ զեկույցը: Հանձնարարական է... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը և Տնտեսական բարեփոխումների վերլուծական-տեղեկատվական կենտրոնը ս.թ. դեկտեմբերի 17-ին, ժամը 15.30-ին, ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում հրավիրում են մամուլի ասուլիս հետևյալ թեմայով. "ՀՀ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Վազգեն Խաչիկյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայության պետի պաշտոնից։
Վարչապետն ընդունել է Լատվիայի նորանշանակ դեսպանին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լատվիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գինտս Ապալսին (նստավայրը` Վիեննա): Շնորհավորելով դեսպանին դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթելով... մանրամասն »

Пятница, 17 Декабрь 2010
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня направил поздравительное послание Премьер-министру Украины Николаю Азарову по случаю его дня рождения. В послании, в частности, говорится: «От имени Правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с... подробности »
Состоялся телефонный разговор Тиграна Саркисяна и Владимира Путина
Сегодня состоялся телефонный разговор Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна и Председателя Правительства Российской Федерации Владимира Путина. В ходе телефонного разговора были обсуждены вопросы, относящиеся к двустороннему торгово-экономическому... подробности »
Состоялось заседание Координационного совета проекта «Кендл»
Сегодня в Правительстве состоялось очередное заседание Координационного совета проекта «Кендл», которое вел Премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. По первому вопросу повестки дня члены Совета приняли к сведению доклад председателя... подробности »
Сегодня в Правительстве состоялось второе заседание Научно-технического совета, которое вел Премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. На заседании был принят к сведению доклад о развитии в Армении блокмодульного химического производства. Дано поручение... подробности »
Премьер-министр принял новоназначенного посла Латвии
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Латвийской Республики в Республике Армения Гинтса Апалса (резиденция – в Вене). Поздравив посла с началом дипломатической миссии в нашей стране и пожелав ему... подробности »
Решением Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна Вазген Хачикян освобожден от должности начальника Государственной службы социального обеспечения Министерства труда и социальных вопросов Республики Армения.