Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է Արամ Իսաբեկյանի անհատական ցուցահանդեսի բացմանը
«Ի դեմս Իսաբեկյանի մենք տեսնում ենք ոչ միայն նկարչի, ով ունի հստակ քաղաքացիական դիրքորոշում և մտավորականի կեցվածք, այլև անհատականության, ով դաստիարակում է երիտասարդ սերունդներ», - իր խոսքում նշել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նկարիչների միությունում այսօր բացված... մանրամասն »
Բարձր գնահատական Հայաստանում իրականացվող ծրագրի կատարողականին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի Միջին Արևելքի և Կենտրոնական Ասիայի վարչության փոխտնօրեն Ռատնա Սահայի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի մշտական... մանրամասն »
Օրենքի փոփոխությամբ կկրճատվեն կոռուպցիոն ռիսկերը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Կառավարությունը հավանություն է տվել «Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքում, ՀՀ մաքսային օրենսգրքում և ևս 14 ՀՀ օրենքներում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու օրենքների... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Կառավարման խորհրդի նիստ
Այսօր կառավարությունում կայացել է Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Կառավարման խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։ Խորհրդի անդամներին են ներկայացվել Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի... մանրամասն »

С изменением закона сократятся коррупционные риски
Сегодня состоялось заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Тигран Саркисян. Правительство одобрило пакет законов РА о внесении изменений и дополнений в закон РА «О лицензировании», Таможенный кодекс и еще в 14 законов РА. Проект разработан во... подробности »
Высокая оценка выполнения осуществляемой в Армении программы
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую заместителем директора управления Среднего Востока и Центральной Азии Международного валютного фонда Ратной Сахай. На встрече также присутствовал постоянный представитель Международного... подробности »
Тигран Саркисян принял участие в открытии персональной выставки Арама Исабекяна
« В лице Исабекяна мы видим не только художника, который, будучи интеллигентом, имеет четкую гражданскую позицию, но и личность, воспитывающую молодые поколения», - отметил в своей речи Премьер-министр Тигран Саркисян на персональной выставке Арама Исабекяна,... подробности »
Сегодня в Правительстве состоялось очередное заседание Совета управления инвестиционной программой дорожного коридора «Север-Юг», которое вел Премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. Членам Совета были представлены результаты конкурса для... подробности »