Չորեքշաբթի, 22 Սեպտեմբերի 2010
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն կատարած այցի շրջանակում այսօր առավոտյան ՀՀ վարչապետը և նրա գլխավորած պատվիրակությունը Շանհայից ժամանել են Սիչուան նահանգի Չենգդու կենտրոն, որտեղ Տիգրան Սարգսյանն իր կեցավայրում հանդիպել է Սիչուանի նահանգապետ Ցզյան Ցզույ Ֆենին։... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյան. «Շանհայ Էքսպո-2010»-ը քաղաքակրթությունների հանդիպման հարթակ է»
«Մեզ համար մեծ հպարտություն Է, որ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 19-րդ տարեդարձը մենք ձեզ հետ միասին նշում ենք քաղաքակրթությունների հանդիպման հարթակում՝ «Շանհայ Էքսպո-2010» ցուցահանդեսում, որն այսօր հայտարարել Է Հայկական օր» ,-սեպտեմբերի 21-ի երեկոյան... մանրամասն »

Среда, 22 Сентябрь 2010
В рамках визита в Китайскую Народную Республику сегодня утром Премьер-министр РА и возглавляемая им делегация из Шанхая прибыли в центр провинции Сычуань город Ченгду, где Тигран Саркисян в своей резиденции встретился с Губернатором Сычуаня Цзяном Цзюем Феном.... подробности »
Тигран Саркисян: «Шанхай Экспо-2010» является местом встречи цивилизаций»
«Для нас большая гордость, что 19-ю годовщину независимости Республики Армения мы вместе с вами отмечаем в месте встречи цивилизаций – на выставке «Шанхай Экспо-2010», на которой сегодня объявлен Армянский день», - сказал вечером 21 сентября во время встречи с... подробности »