Երեքշաբթի, 22 Հունիսի 2010
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել «Քենդլ» նախագծի համակարգող խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ «Քենդլ» սինքրոտրոնային լույսի աղբյուրի ստեղծման նախագծի իրականացմամբ Հայաստանում կստեղծվի «Քենդլ» 3 ԳԷՎ... մանրամասն »
Վարչապետը կարևորել է Երևանում անցկացված հայ-իրանական գործարար համաժողովի աշխատանքները
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության գործարարների պատվիրակությանը։ Իրանցի գործարարների պատվիրակությունը Հայաստանում է գտնվում Երևանում կազմակերպված հայ-իրանական գործարար համաժողովի շրջանակներում։ Հանդիպմանը ներկա էին... մանրամասն »
Քննարկվել է ԵՀՔ ՀՀ-ԵՄ 2009-2011 թվականների գործողությունների ծրագրի կատարումն ապահովող միջոցառումների կատարման ընթացքը
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Եվրոպական Միության հետ Հայաստանի Հանրապետության համագործակցությունը համակարգող հանձնաժողովի նիստ, որը վարել է վարչապետ, հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստի օրակարգով քննարկվել է Եվրոպական հարևանության... մանրամասն »

Вторник, 22 Июнь 2010
Сегодня в Правительстве состоялось заседание Координационного совета проекта «Кендл», которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Тигран Саркисян. С реализацией проекта создания источника синхротронного света «Кендл» в Армении будет создан... подробности »
Премьер-министр отметил важность проведенного в Ереване армяно-иранского бизнес-форума
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию бизнесменов из Исламской Республики Иран, которая находится в Армении в связи с проведением в Ереване армяно-иранского бизнес-форума. На встрече присутствовали Чрезвычайный и полномочный посол Исламской... подробности »
Обсужден ход осуществления мероприятий, обеспечивающих выполнение Программы действий РА-ЕС Политики европейского соседства на 2009-2011 годы
Сегодня в Правительстве состоялось заседание Комиссии по координации сотрудничества Республики Армения с Европейским Союзом, которое вел Премьер-министр, председатель Комиссии Тигран Саркисян. В рамках повестки дня заседания был обсужден ход выполнения мероприятий... подробности »