Չորեքշաբթի, 27 Մայիսի 2009
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Խորհուրդը հիմք է ընդունել ՀՀ հակակոռուպցիոն ռազմավարության և դրա իրականացման 2009-2012թթ. միջոցառումների ծրագրի նախագիծը։... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը Հանրապետության տոնի առթիվ
Սիրելի հայրենակիցներ, Շնորհավորում եմ Հանրապետության տոնի` Հայաստանի առաջին հանրապետության 91-րդ տարեդարձի առթիվ։ 1918թ. մայիսյան հերոսամարտերը` Սարդարապատի, Բաշ-Ապարանի, Ղարաքիլիսայի ճակատամարտերը, դարերի ընդմիջումից հետո արդյունավորվեցին Հայոց անկախ պետականության... մանրամասն »
Քաղաքացիների դիմում-բողոքների քննարկման աշխատանքների արդյունավետությունը բարձրացնելու և թափանցիկությունն ապահովելու նպատակով ՀՀ կառավարության աշխատակազմում հունիսի 1-ից գործելու է «Թեժ գիծ», որի հեռախոսահամարն է` 52-70-00, էլ. փոստի հասցեն` hotline@gov.am։

Поздравительное послание Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна по случаю Праздника Республики
Дорогие соотечественники, Поздравляю вас с Праздником Республики - 91-й годовщиной провозглашения Первой Республики Армения. В результате героических сражений Сардарапата, Баш-Апарана и Каракилиса в мае 1918 года, после многовекового перерыва, была провозглашена... подробности »
Сегодня в Правительстве РА состоялось заседание Совета по борьбе с коррупцией РА, которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Тигран Саркисян. Совет принял за основу проект Антикоррупционной стратегии РА и программы мероприятий по ее реализации на 2009-2012 гг. В... подробности »
С целью повышения эффективности и обеспечения прозрачности работ по рассмотрению заявлений и жалоб граждан в Аппарате Правительства РА с 1 июня будет действовать «Горячая линия», телефонный номер которой - 52-70-00, адрес электронной почты - hotline@gov.am.