Հինգշաբթի, 4 Մայիսի 2006
Ներկայացվում է ավիավթարից զոհված այն ՀՀ քաղաքացիների ցուցակը, որոնք այս պահի դրությամբ ճանաչվել են հարազատների կողմից և 04.05.2006թ. կտեղափոխվեն Հայաստան 1.  Թումասյան Արթուր Լևի -1974թ., ք.Երևան, Գայի պ. 3/18  2.  Մարտիրոսյան Մանուկ Ռոբերտի -1970թ., ք.Երևան, Ա. Տիգրանյան 4/2 ... մանրամասն »
«Արմավիա» ավիաընկերության Երևան-Սոչի չվերթն իրականացնող ինքաթիռի աղետի կապակցությամբ ստեղծված կառավարական հանձնաժողովը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում մասնավորապես ասված է. «Սիրելի հայրենակիցներ, Հայտնում ենք ձեզ, որ նախնական տվյալներով այսօր Սոչիից... մանրամասն »
Մայիսի 3-ին Երևան-Սոչի չվերթի Ա-320 ինքնաթիռի վթարից տուժածների ընտանիքներին ոչ պետական աղբյուրներից աջակցության տրամադրման նպատակով, ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարության գանձապետարանում բացվել է հատուկ հաշվեհամար՝ 900013017026: Զոհվածների ընտանիքներին... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի որոշմամբ, Հայաստանի Հանրապետության օրհներգի տեքստի և երաժշտության ընտրության նպատակով, ստեղծվել է մրցութային հանձնաժողով՝ ՀՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարի նախագահությամբ: Հանձնաժողովի կազմում ընդգրկվել են ՀՀ... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը: Մինչև նիստի աշխատանքն սկսելը, ՀՀ կառավարության անդամները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են մայիսի 3-ին Երևան-Սոչի չվերթն իրականացնող ինքնաթիռի վթարից զոհվածների հիշատակը: Այնուհետև... մանրամասն »

Представляем список погибших в авиакатастрофе граждан РА, которые по положению на данный момент опознаны родными и 04.05.2006 г. будут перевезены в Армению 1. Тумасян Артур Львович, 1974 г., г. Ереван, пр. Гая, 3/18 2. Мартиросян Манук Робертович, 1970 г., г. Ереван, ул. А.... подробности »
Правительственная комиссия, созданная в связи с катастрофой самолета, осуществлявшего рейс Ереван-Сочи авиакомпании " Армавиа ", выступила с заявлением, в котором, в частности, говорится: " Дорогие соотечественники, Сообщаем вам, что по предварительным данным,... подробности »
С целью предоставления из негосударственных источников помощи семьям погибших вследствие аварии 3 мая самолета А-320 рейса Ереван-Сочи, в казначействе Министерства финансов и экономики РА открыт специальный счет, номер которого – 900013017026. Желающие оказать... подробности »
Решением Премьер-министра РА Андраника Маргаряна с целью выбора текста и музыки гимна Республики Армения создана конкурсная комиссия под председательством Министра культуры и по делам молодежи РА. В состав комиссии включены представители аппаратов Президента и... подробности »