Հինգշաբթի, 30 Հոկտեմբերի 2025
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի նախագահությամբ կայացել է Արդյունահանող ճյուղերի թափանցիկության նախաձեռնության բազմաշահառու խմբի հերթական նիստը
Այսօր փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ Արդյունահանող ճյուղերի թափանցիկության նախաձեռնության (ԱՃԹՆ) բազմաշահառու խմբի հերթական նիստը: Նիստի ընթացքում փոխվարչապետին են ներկայացվել մի շարք օրակարգային հարցեր,այդ թվում՝... մանրամասն »
Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի և ԱԳԵԾ պատվիրակությանը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ԵՄ արտաքին գործողությունների Եվրոպական ծառայության Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով կառավարող տնօրենի տեղակալ Օդրոնե Պերկաուսկիենեի և Եվրոպական հանձնաժողովի ընդլայնման և Արևելյան... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԵՆԲ տարածաշրջանային ներկայացուցչության ղեկավարին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի (ԵՆԲ) Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային ներկայացուցչության նորանշանակ ղեկավար Ստելլա Ռենիտային: Շնորհավորելով Ստելլա Ռենիտային նշանակման կապակցությամբ՝ փոխվարչապետը բարձր է գնահատել ԵՆԲ հետ... մանրամասն »
Պարտադիր զինվորական ծառայության ժամկետը կսահմանվի 18 ամիս՝ սկսած 2025 թվականի ձմեռային զորակոչից
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ Կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:  Կառավարությունն ընդունել է որոշում Հայաստանի Հանրապետության սեփականություն հանդիսացող` Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների... մանրամասն »

Под председательством вице-премьера Тиграна Хачатряна состоялось очередное заседание Многосторонней группы Инициативы прозрачности добывающих отраслей
Под председательством вице-премьера Тиграна Хачатряна сегодня состоялось очередное заседание Многосторонней группы Инициативы прозрачности добывающих отраслей (ИПДО) Республики Армения. Вице-премьеру был представлен ряд пунктов повестки дня, включая реализацию... подробности »
Араик Арутюнян принял делегацию Европейской комиссии и Европейской службы внешних связей
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян принял делегацию во главе с заместителем управляющего директора Европейской службы внешних связей по Восточной Европе и Центральной Азии Одроне Перкаускиене и директором по Восточному соседству и Турции... подробности »
Срок обязательной военной службы, начиная с зимнего призыва 2025 года, составит 18 месяцев
Сегодня состоялось очередное заседание правительства Республики Армения, которое вел вице-премьер Мгер Григорян. Правительство приняло решение о передаче в дар «Образовательному фонду Симонян» принадлежащих Комитету по управлению государственным имуществом... подробности »