Կառավարությունում կայացել է հանդիպում Կիրանցի բնակիչների հետ
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և այլ պաշտոնատար անձանց հանդիպումը Կիրանցի բնակիչների հետ: Կիրանցիները բարձրաձայնել են իրենց հուզող բոլոր հարցերը: Վարչապետը հանգամանալից ներկայացրել է առկա գործընթացը և... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՀԲ Գործադիր տնօրենին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի՝ Հայաստանն ընդգրկող երկրների խմբի Գործադիր տնօրեն Եվգենի Ռուգենաաթին: Հանդիպման սկզբում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը կարևորել է Հայաստանի համագործակցությունը Համաշխարհային բանկի հետ՝ նշելով, որ այն ոչ... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանին գեոդեզիական չափումների հիման վրա՝ կոորդինատների ճշգրտման աշխատանքների շրջանակներում, 2024 թվականի ապրիլի 29-ի դրությամբ իրականցվել է նախատեսված աշխատանքների կեսից ավելին՝ տեղադրվել է թվով 35 սահմանային... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Ջեյմս Թուֆենկյանին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է ամերիկահայ գործարար և բարերար Ջեյմս Թուֆենկյանին: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց երկարաժամկետ, մասնավորապես՝ բնակարանային կարիքների հասցեագրմանն ուղղված ընթացիկ... մանրամասն »

В правительстве состоялась встреча с жителями населенного пункта Киранц
Премьер-министр Никол Пашинян, вице-премьер Мгер Григорян и другие должностные лица сегодня в правительстве провели встречу с жителями населенного пункта Киранц Тавушской области. Жители села подняли все волнующие их вопросы. Премьер-министр подробно представил... подробности »
Вице-премьер Мгер Григорян принял исполнительного директора ВБ
Вице-премьер Мгер Григорян принял исполнительного директора группы стран Всемирного банка, в которую входит Армения, Евгения Ругенаата. В начале встречи вице-премьер Мгер Григорян подчеркнул важность сотрудничества Армении со Всемирным банком, отметив, что ВБ... подробности »
На основании геодезических измерений, в рамках работ по уточнению координат на границе между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой по состоянию на 29 апреля 2024 года выполнено больше половины намеченных работ, установлено 35 пограничных столбов. Работа... подробности »
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял Джеймса Туфенкяна
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял сегодня американского бизнесмена и филантропа армянского происхождения Джеймса Туфенкяна. В ходе встречи собеседники коснулись текущих работ по удовлетворению долгосрочных нужд вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха, в... подробности »