Հայաստանի դպրոցներում հոկտեմբերի 18-ի դրությամբ ընդգրկվել է ԼՂ-ից բռնի տեղահանված 14.848 երեխա
ՀՀ մարզերի և Երևանի դպրոցներում հոկտեմբերի 18-ի դրությամբ ընդգրկվել է ԼՂ-ից բռնի տեղահանված 14.848 երեխա, այդ թվում 4675-ը՝ Երևանում, 2514-ը՝ Կոտայքի մարզում, 2068-ը՝ Արարատում, 1290-ը՝ Արմավիրում, 883-ը՝ Լոռիում, 712-ը՝ Գեղարքունիքում, 707-ը՝ Արագածոտնում, 631-ը՝ Շիրակում, 581-ը՝ Սյունիքում,... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարին
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատար Դունյա Միյատովիչի գլխավորած պատվիրակությանը: Շնորհակալություն հայտնելով Հայաստան կատարած այցի համար՝ փոխվարչապետը ներկայացրել է ԼՂ բնակչության բռնի տեղահանման... մանրամասն »

По состоянию на 18 октября в школы Армении зачислены 14 848 детей-вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха
По состоянию на 18 октября в школы Армении зачислены 14 848 детей-вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха, в том числе: в Ереване - 4675, в Котайке - 2514, в Арарате - 2068, в Армавире - 1290, в Лори - 883, в Гегаркунике - 712, в Арагацотне - 707, в Шираке - 631, в Сюнике - 581, в Тавуше - 465, в Вайоц... подробности »
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял комиссара Совета Европы по правам человека
Вице-премьер Тигран Хачатрян 18 октября принял делегацию во главе с комиссаром Совета Европы по правам человека Дуней Миятович. Выразив благодарность за визит в Армению, вице-премьер представил ситуацию, которая сложилась в результате насильственного переселения... подробности »