Ուրբաթ, 3 Փետրվարի 2023
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր աշխատանքային քննարկում է ունեցել Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) խմբի ներկայացուցիչների հետ: Բանկի պատվիրակությունը գլխավորել են ՀԲ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Սեբաստիան Մոլինեուսը եւ ՀԲ Երեւանի գրասենյակի տնօրեն Կարոլին... մանրամասն »
Քննարկվել են hայ մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի120-ամյակին նվիրված միջոցառումները բարձր մակարդակով անցկացնելուն ուղղված հարցեր
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակի հոբելյանական հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել վերոնշյալ հանձնաժողովի առաջին նիստը: Քննարկվել են hայ մեծանուն կոմպոզիտոր, դիրիժոր, ԽՍՀՄ... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը հյուրընկալել է Ֆրանսիայի դեսպան Անն Լույոյին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անն Լույոյին: Ողջունելով ներկաներին՝ փոխվարչապետ Խաչատրյանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը բարձր է գնահատում Ֆրանսիայի... մանրամասն »

Вице-премьер Тигран Хачатрян обсудил с партнерами ВБ вопросы сотрудничества
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял регионального директора Всемирного банка по Южному Кавказу Себастьяна Молинеуса и руководителя ереванского офиса Всемирного банка Каролин Гегинат. Приветствуя гостей, вице-премьер высоко оценил эффективное взаимодействие со... подробности »
Обсуждены вопросы проведения на высоком уровне мероприятий, посвященных 120-летию великого армянского композитора Арама Хачатряна
Под председательством руководителя аппарата премьер-министра, председателя Юбилейной комиссии по 120-летию Арама Хачатряна Араика Арутюняна в правительстве состоялось первое заседание указанной комиссии. Был обсужден ряд организационных вопросов проведения на... подробности »
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял посла Франции Анн Луйо
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял сегодня Чрезвычайного и Полномочного посла Французской Республики в Республике Армения Анн Луйо. Приветствуя присутствующих, вице-премьер Хачатрян подчеркнул, что правительство Армении высоко ценит приверженность Франции... подробности »