Ուրբաթ, 10 Հունիսի 2022
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Նուր-Սուլթանում մասնակցում է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի նիստին: Նիստի օրակարգում ընդգրկված են երեք տասնյակից ավելի հարցեր, որոնք վերաբերում են ԵԱՏՄ տարածքում մաքսային քաղաքականությանը, տեխնիկական կանոնակարգմանը, ինչպես... մանրամասն »
Արայիկ Հարությունյանը և Միխայիլ Շվիդկոյը քննարկել են հումանիտար ուղղություններով հայ-ռուսական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի` միջազգային մշակութային համագործակցության հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Շվիդկոյին: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են հումանիտար ոլորտներում... մանրամասն »
Ժողովրդագրական պատկերի բարելավման ծրագրերին ուղղվող բյուջեն 2022 թվականին 2019-ի համեմատ կրկնապատկվել է․ տեղի է ունեցել Խորհրդի նիստ
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել Ժողովրդագրական իրավիճակի բարելավման խորհրդի նիստը, որին մասնակցել են Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը,... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մաթևոսյանին ներկայացվել է «Հայաստանի ներդրումային բարեփոխումների ճանապարհային քարտեզ»-ը
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի ունեցած քննարկման ժամանակ ներկայացվել է ԱՄՆ ՄԶԳ փորձագետների կողմից մշակված «Հայաստանի ներդրումային բարեփոխումների ճանապարհային քարտեզ»-ը։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի նիստին
Աշխատանքային այցով Ղազախստանի Հանրապետություն ժամանած փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Նուր-Սուլթանում մասնակցել է Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) տնտեսական խորհրդի հերթական նիստին: Նիստի ընթացքում քննարկվել են ԱՊՀ տարածքում առևտրատնտեսական և մի շարք... մանրամասն »

Бюджет программ улучшения демографической ситуации в 2022 году по сравнению с 2019 годом увеличился вдвое: состоялось заседание Совета
Под председательством вице-премьера Амбарцума Матевосяна сегодня состоялось заседание Совета по улучшению демографической ситуации, в котором приняли участие секретарь Совета безопасности Армен Григорян, министр территориального управления и инфраструктур Гнел... подробности »
Вице-премьеру Матевосяну представлена “Дорожная карта инвестиционных реформ в Армении”
Под председательством вице-премьера Амбарцума Матевосяна сегодня состоялось обсуждение, в ходе которого была представлена разработанная экспертами USAID “Дорожная карта инвестиционных реформ в Армении”. Во встрече также приняли участие директор миссии USAID в... подробности »
Араик Арутюнян и Михаил Швыдкой обсудили вопросы армяно-российского сотрудничества в гуманитарной сфере
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян принял специального представителя президента РФ по международному культурному сотрудничеству Михаила Швыдкого. В ходе встречи собеседники обсудили вопросы двустороннего сотрудничества в гуманитарной сфере и... подробности »
Вице-премьер Мгер Григорян в Нур-Султане принимает участие в заседании Совета Евразийской экономической комиссии. В повестку заседания включено более тридцати вопросов, касающихся таможенной политики, технического регулирования на территории ЕАЭС, а также развития... подробности »
Находящийся с рабочим визитом в Республике Казахстан вице-премьер Мгер Григорян в Нур-Султане принял участие в очередном заседании Экономического совета Содружества Независимых Государств (СНГ). В ходе заседания были обсуждены вопросы сотрудничества в рамках СНГ в... подробности »