Երկուշաբթի, 20 Մայիսի 2019
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպում է ունեցել Ուկրաինայի նորընտիր նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկիի հետ
Մայիսի 20-ին աշխատանքային այցով Ուկրաինայում գտնվող ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին ընդունել է Ուկրաինայի նորընտիր նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին: Շնորհավորելով նորընտիր նախագահին՝ Տիգրան Ավինյանը վերջինիս է փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ջերմ... մանրամասն »
ԱՄՀ-ի Գործադիր խորհուրդը հաստատել է Հայաստանին 248.2 մլն ԱՄՆ դոլարի վարկային միջոցի տրամադրումը
Արժույթի միջազգային հիմնադրամը հաստատել է Հայաստանին 36 ամիս ժամկետով «Սթենդ-Բայ» տեսակի վարկային միջոցների տրամադրումը` շուրջ 248.2 մլն ԱՄՆ դոլարի չափով: Վարկային միջոցները դիտարկվելու են որպես կանխարգելիչ միջոց և չեն օգտագործվելու, քանի դեռ շոկերը չեն առաջացրել... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է «Ամունդի-ԱԿԲԱ Ասեթ Մենեջմենթ» ընկերության պատվիրակությանը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում գործող երկու կենսաթոշակային ֆոնդերի կառավարիչներից մեկի՝ «Ամունդի-ԱԿԲԱ Ասեթ Մենեջմենթ» ընկերության գլխավոր բաժնետեր ֆրանսիական Ամունդիի գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ, բիզնես մոնիտորինգի և հսկողության գծով... մանրամասն »

Понедельник, 20 Май 2019
Вице-премьер Мгер Григорян принял делегацию во главе с генеральным акционером компании одного из двух управляющих пенсионными фондами компании "Амунди-АКБА Ассет Менеджмент", заместителем генерального исполнительного директора французской Амунди, директором по... подробности »
Исполнительный совет МВФ утвердил предоставление Армении кредита на сумму в 248,2 млн долларов
Международный валютный фонд утвердил предоставление Армении кредитных средств типа “Стэнд бай” объемом в порядка 248,2 млн долларов на срок в 36 месяцев. Кредитные средства будут рассматриваться в качестве превентивной меры и не будут использованы до тех пор, пока... подробности »
Вице-премьер Армении Тигран Авинян встретился с президентом Украины Владимиром Зеленским
20 мая находящегося с рабочим визитом в Украине вице-премьера Республики Армения Тиграна Авиняна принял новоизбранный президент Украины Владимир Зеленский. Поздравив новоизбранного президента, Тигран Авинян передал ему теплые пожелания премьер-министра Армении... подробности »