Քննարկվել է նորարարության զարգացմանն ուղղված ռազմավարական նախագիծը
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում ներկայացվել է «Դեպի խելացի Հայաստան. նորարարության զարգացման ռազմավարական մոտեցում» նախագիծը: Զեկուցվել է, որ նախագծով ձևավորվել է նորարարության վրա հիմնված երկրի... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի, Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային և Հյուսիսային միջանցքի արդիականացման ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը: Օրակարգային... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել են արևային էներգետիկայի զարգացման հեռանկարներն ու հնարավորությունները
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են արևային էներգետիկայի զարգացման հեռանկարներն ու հնարավորությունները: Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների փոխնախարար Հայկ Հարությունյանը զեկուցել է, որ... մանրամասն »
Համայնքներում ևս 45 նոր ծրագիր կիրականացվի. տեղի է ունեցել սուբվենցիաներ ստանալու ծրագրային հայտերի գնահատման միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի է ունեցել սուբվենցիաներ ստանալու ծրագրային հայտերի գնահատման միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է հանրապետության համայնքներից ստացված սուբվենցիայի ծրագրային 46 հայտ:... մանրամասն »

Пятница, 13 Апрель 2018
У И.о. Премьер-министра Карена Карапетяна состоялось совещание, в ходе которого был представлен проект «К умной Армении: стратегический подход к развитию инноваций». Было доложено, что проектом сформировано основанное на инновациях обобщенное видение развития... подробности »
Состоялось очередное заседание Совета управления дорожного коридора «Север-Юг»
Под председательством И.о. Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета управления дорожного коридора «Север-Юг», инвестиционной программы Устойчивого городского развития и программы модернизации Северного коридора.... подробности »
В Правительстве обсуждены перспективы и возможности развития солнечной энергетики
В ходе состоявшегося у И.о. Премьер-министра РА Карена Карапетяна совещания были обсуждены перспективы и возможности развития солнечной энергетики. Заместитель Министра энергетических инфраструктур и природных ресурсов Айк Арутюнян доложил, что в рамках... подробности »
В общинах будет осуществлено еще 45 новых программ: состоялось заседание межведомственной комиссии по оценке программных пакетов дял получения субвенций
Под председательством И.о. Премьер-министра РА Карена Карапетяна сегодня состоялось заседание межведомственной комиссии по оценке программных пакетов для получения субвенций, в ходе которого было обсуждено 46 полученных из общин республики программных заявок на... подробности »