Կառավարությունում քննարկվել են ՀՀ գյուղատնտետսության և Տնտեսական զարգացման ու ներդրումների նախարարությունների կառուցվածքային բարեփոխումները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի է ունեցել տնտեսական կառավարման համակարգի բարելավմանն ուղղված հերթական խորհրդակցությունը: Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի և «Արար» հիմնադրամի ներկայացուցիչները ներկայացրել են ՀՀ գյուղատնտեսության և Տնտեսական... մանրամասն »
Կայացել է Հայաստանի Հանրապետության և մայիսյան հերոսամարտերի 100-ամյակին նվիրված միջոցառումների նախապատրաստման և կազմակերպման պետական հանձնաժողովի նիստը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և մայիսյան հերոսամարտերի 100-ամյակին նվիրված միջոցառումների նախապատրաստման և կազմակերպման պետական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետն աշխատանքային այցով կմեկնի Ղազախստան
ՀՀ Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունն օգոստոսի13-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Ղազախստանի Հանրապետություն` Աստանայում կայանալիք Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով:
ՀՀ վարչապետ. Շինարարության ոլորտում ակտիվության հստակ միտումներ ունենք և համոզված ենք, որ ունենալու ենք առաջընթաց
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը մասնակցել է Շինարարի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը: Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը վերահաստատելով Շինարարի օրը, այն ավանդական է դարձրել և ամեն տարի նշելով՝ փաստում է, որ շինարարությունը եղել և մնում է մեր... մանրամասն »

В Правительстве обсуждены структурные реформы Министерства сельского хозяйства и Министерства экономического развития и инвестиций РА
У Премьер-министра Карена Карапетяна состоялось очередное совещание, направленное на улучшение системы экономического управления. Представители Центра стратегических инициатив и фонда «Арар» представили структурные реформы Министерства сельского хозяйства и... подробности »
Состоялось заседание Государственной комиссии по подготовке и организации мероприятий, посвященных 100-летию Республики Армения и героических майских сражений
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось заседание Государственной комиссии по подготовке и организации мероприятий, посвященных 100-летию Республики Армения и героических майских сражений, в ходе которого были обсуждены... подробности »
Премьер-министр РА с рабочим визитом отправится в Казахстан
Возглавляемая Премьер-министром Кареном Карапетяном правительственная делегация 13 августа с двухдневным рабочим визитом отправится в Республику Казахстан для участия в заседании Евразийского межправительственного совета, которое состоится в Астане.
Премьер-министр РА: В сфере строительства у нас есть четкие тенденции активности и мы убеждены, что у нас будет прогресс
Премьер-министр Карен Карапетян принял участие в праздничном мероприятии, посвященном Дню строителя. Глава Правительства отметил, что Республика Армения, продолжая праздновать День строителя, сделала этот праздник традиционным, и каждый год отмечая его,... подробности »