Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն աշխատանքային այցով եղել է Գյումրիում
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր աշխատանքային այց է կատարել Գյումրի: Կառավարության ղեկավարի այցը մեկնարկել է Գյումրիում գործունեություն ծավալող «Լենտեքս» ընկերությունից, որը գուլպաների և զուգագուլպաների խոշոր արտադրողներից է Հայաստանում: Շրջայցի ընթացքում... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Կորեայի Ջեոլաբուկ-դո նահանգի պատվիրակությանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Կորեայի Ջեոլաբուկ-դո նահանգի ղեկավար Սոնգ Հա-Ջինի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ տնտեսական կապերի զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը շարունակական... մանրամասն »
Վարչապետը հանձնարարել է հստակեցնել և պարզեցնել պետական մարմինների կողմից լիցենզիաների և այլ փաստաթղթերի տրամադրման գործընթացը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Անդրադառնալով լիցենզիաների և այլ փաստաթղթերի տրամադրման գործընթացին՝ գործադիրի... մանրամասն »

Премьер-министр совершил рабочую поездку в Гюмри
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня совершил рабочую поездку в Гюмри. Глава Правительства сначала посетил осуществляющую деятельность в Гюмри компанию «Лентекс», которая является одним из крупных производителей чулочно-трикотажной продукции в Армении.... подробности »
Премьер-министр принял делегацию корейской провинции Джеолабук-до
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с руководителем провинции Джеолабук-до Республики Корея Сонг Ха-Джином. На встрече были обсуждены вопросы развития двусторонних экономических связей. Карен Карапетян отметил, что Правительство РА... подробности »
Премьер-министр поручил уточнить и упростить процесс предоставления государственными органами лицензий и других документов
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений. Коснувшись процесса предоставления лицензий и других документов, Глава Правительства... подробности »