Սեփական եկամուտների աճ ապահոված համայնքների ղեկավարների հետ վարչապետը քննարկել է զարգացման նոր ծրագրեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է տարբեր մարզերի 12 համայնքների ղեկավարների, որոնք 2016 թվականին ապահովել են համայնքների սեփական եկամուտների աճ և նույնը նախատեսել են նաև 2017 թվականին: Հանդիպմանը մասնակցել են Աբովյան, Այգեհովիտ, Բասեն, Վահան, Ախուրյան, Սարապատ, Ուրցաձոր,... մանրամասն »
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի և Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը: Անցնելով օրակարգային հարցերին՝ խորհուրդը քննարկել և հաստատել է... մանրամասն »
«Մեզ պետք է ուղղակի 10, 15 տարվա հորիզոն ունենալ և խնդիրները ֆունդամենտալ լուծել». ՀՀ վարչապետը Երևանի քաղաքապետարանի թիմի հետ քննարկել է Երևանի զարգացման հեռանկարները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր Երևանի քաղաքապետի և քաղաքապետարանի ղեկավար կազմի հետ քննարկել է Երևանի զարգացման քառամյա ծրագրի արդյունքներն ու հետագա անելիքները: Քննարկումը ծավալվել է Երևանի զարգացման ծրագրերի, քաղաքի բյուջեի կանխատեսելիության, հարկերի հավաքման և... մանրամասն »

Среда, 22 Февраль 2017
Премьер-министр обсудил новые программы развития с руководителями общин, обеспечивших рост собственных доходов
Премьер-министр Карен Карапетян принял руководителей 12 общин различных областей, которые в 2016 году обеспечили рост собственных доходов общин и запланировали это и на 2017 год. Во встрече приняли участие руководители общин Абовян, Айгеовит, Басен, Ваган, Ахурян, Сарапат,... подробности »
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета управления инвестиционными программами дорожного коридора «Север-Юг» и устойчивого городского развития. Перейдя к вопросам повестки дня, Совет... подробности »
Премьер-министр с командой мэрии Еревана обсудил перспективы развития Еревана: «Нам нужно просто иметь горизонт на 10, 15 лет и фундаментально решать задачи»
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня с мэром Еревана и руководящим составом мэрии обсудил итоги четырехлетней программы развития Еревана и дальнейшие работы. Обсуждение развернулось вокруг программ развития Еревана, прогнозируемости городского бюджета, вопросов... подробности »