Հինգշաբթի, 29 Հոկտեմբերի 2015
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է էլեկտրաէներգետիկայի արտադրության ոլորտում գործող չինական TBEA ընկերության գլխավոր տնօրեն Լի Բյան Ցույին: Զրուցակիցները քննարկել են չինական ընկերության կողմից ՀՀ-ում ներդրումային ծրագրի իրականացման քայլերն ու հեռանկարները: Լի... մանրամասն »
Հայաստանը ՀԲ-ի «Գործարարությամբ զբաղվելը 2016» զեկույցում բարելավել է իր դիրքերը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Նախքան նիստի օրակարգի հարցերի քննարկումը, վարչապետն անդրադարձել է Համաշխարհային բանկի «Գործարարությամբ զբաղվելը 2016» զեկույցին: «Համաշխարհային բանկը հրապարակել... մանրամասն »
Հայաստանը «Բաց կառավարման գործընկերության» միջազգային մրցանակաբաշխությունում արժանացել է բարձր մրցանակի
2015 թ. հոկտեմբերի 28-ին Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների Մեխիկո քաղաքում աշխատանքներն է սկսել «Բաց կառավարման գործընկերություն» (OGP) նախաձեռնության գլոբալ համաժողովը: Համաժողովին մասնակցում է հայաստանյան պատվիրակությունը՝ ՀՀ կառավարության աշխատակազմի... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Տաջիկստան
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունն այսօր աշխատանքային այցով կմեկնի Տաջիկստան՝ մայրաքաղաք Դուշանբեում մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) մասնակից պետությունների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական... մանրամասն »

Четверг, 29 Октябрь 2015
Премьер-министр Овик Абраамян принял генерального директора специализирующейся в электроэнергетической сфере китайской компании TBEA Ли Бьянчу. Собеседники обсудили шаги и перспективы осуществления китайской компанией инвестиционных программ в РА. Ли Бьянчу... подробности »
Армения в докладе Всемирного банка «Заниматься бизнесом 2016» улучшила свои позиции
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Перед началом обсуждения вопросов повестки дня заседания Премьер-министр коснулся доклада Всемирного банка «Заниматься бизнесом 2016». «Всемирный банк... подробности »
Армения на международном конкурсе «Партнерства открытого управления» удостоилась высокой награды
28 октября 2015 года в столице Мексиканских Соединенных Штатов городе Мехико начал работу глобальный форум инициативы «Партнерства открытого управления» (OGP). В форуме принимает участие делегация Армении во главе с Первым заместителем Министра-руководителя Аппарата... подробности »
Премьер-министр Овик Абраамян с рабочим визитом отправится в Таджикистан
Возглавляемая Премьер-министром Овиком Абраамяном правительственная делегация сегодня с рабочим визитом отправится в столицу Таджикистана Душанбе для участия в очередном заседании Совета глав правительств Содружества Независимых Государств (СНГ). В повестку дня... подробности »