Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել է մարզերում իրականացվող ծրագրերի ընթացքը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը, հանրապետության մարզպետները և... մանրամասն »
Վարչապետ Աբրահամյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թյան Էրլունին: Զրուցակիցները քննարկել են հայ-չինական հարաբերություններին, մասնավորապես, վարչապետ Աբրահամյանի՝ Չինաստան կատարելիք աշխատանքային այցին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:... մանրամասն »
Արտոնություն՝ տեղական արտադրության և արտահանման խթանման համար
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: ՀՀ կառավարությունն ընդունել է «Գերակա ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրի շրջանակում ներմուծվող տեխնոլոգիական սարքավորումները, դրանց բաղկացուցիչ և համալրող... մանրամասն »

Под председательством Премьер-министра обсужден ход осуществляемых в областях программ
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось совещание, в котором приняли участие Министр территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА Армен Ерицян, Министр сельского хозяйства РА Серго Карапетян, губернаторы... подробности »
Премьер-министр Абраамян принял посла Китая в РА
Премьер-министр Овик Абраамян принял Чрезвычайного и полномочного посла Китая в Армении Тянь Эрлуна. Собеседники обсудили широкий круг вопросов, касающихся армяно-китайских отношений, в частности, предстоящего визита Премьер-министра Абраамяна в Китай.... подробности »
Льготы для стимулирования местного производства и экспорта
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство РА приняло постановление «Об утверждении необходимых условий для применения льготы по освобождению от ввозной таможенной пошлины ввозимого... подробности »