Կայացել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի առաջին նիստը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի առաջին նիստը: Նշենք, որ հիմնադրամն ստեղծվել է ՀՀ կառավարության 2014 թ. դեկտեմբերի 18-ի որոշմամբ՝ Արդյունաբերության զարգացման... մանրամասն »
Ամփոփվել են ՀՀ ֆինանսների նախարարության 2014 թ. գործունեության արդյունքները
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում քննարկվել է ՀՀ ֆինանսների նախարարության կողմից 2014թ. ընթացքում իրականացրած աշխատանքների, գերակա խնդիրների, ՀՀ կառավարության 2014 թ. գործունեության միջոցառումների ծրագրի կատարման և գնահատված կատարողականի... մանրամասն »
Վարչապետը մասնակցել է «Եվրասիական տնտեսական հեռանկարներ» միջազգային համաժողովի շրջանակում անցկացվող կլոր սեղանի բացմանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր Ազգային ժողովում մասնակցել է «Եվրասիական տնտեսական հեռանկարներ» միջազգային համաժողովի շրջանակում կազմակերպված կլոր սեղան-քննարկման բացմանը: ՀՀ կառավարության և անձամբ իր անունից ողջունելով նման ներկայացուցչական միջոցառման... մանրամասն »

Вторник, 31 Март 2015
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве сегодня состоялось первое заседание Совета попечителей Фонда развития Армении. Отметим, что Фонд создан постановлением Правительства РА от 18 декабря 2014 года путем реорганизации в форме слияния... подробности »
Подведены итоги деятельности Министерства финансов РА за 2014 год
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве был обсужден отчет Министерства финансов РА о выполненных основных работах, реализации программы мероприятий деятельности и приоритетных задач Правительства РА в 2014 г. Министр финансов РА Гагик... подробности »
Премьер-министр принял участие в открытии круглого стола, проводимого в рамках международной конференции «Евразийские экономические перспективы»
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня в Национальном Собрании принял участие в открытии круглого стола - обсуждения, организованного в рамках международной конференции «Евразийские экономические перспективы». От имени Правительства РА и от себя лично... подробности »