Ուրբաթ, 27 Մարտի 2015
Տեղի է ունեցել Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 70-ամյակը նշող հոբելյանական հանձնաժողովի նիստ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 70-ամյակը նշող հոբելյանական հանձնաժողովի նիստը, որի ընթացքում ներկայացվել են ողջ տարվա ընթացքում իրականացվելիք հոբելյանական միջոցառումները: Ըստ... մանրամասն »
ՀՀ արդարադատության նախարարությունը ներկայացրել է 2014թ. աշխատանքների արդյունքները
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր քննարկվել է ՀՀ արդարադատության նախարարության կողմից 2014թ. ընթացքում իրականացրած աշխատանքների, գերակա խնդիրների, ՀՀ կառավարության 2014 թ. գործունեության միջոցառումների ծրագրի կատարման և գնահատված... մանրամասն »
Վարչապետն այցելել է Արմավիրի մարզ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է Արմավիրի մարզ: Կառավարության ղեկավարը նախ եղել է Եղեգնուտ համայնքում գտնվող Արմավիրի թռչնաբուծական ֆաբրիկայում, ծանոթացել վերջինիս գործունեությանը և ներդրումային ծրագրերին: 2013 թվականին հիմնադրված ֆաբրիկան զբաղվում է թռչնամսի... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ԵԱՀԿ-ի երևանյան գրասենյակի ղեկավարին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին՝ վարչապետն արդյունավետ է գնահատել տարբեր ոլորտներում ԵԱՀԿ-ի... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել են քաղաքաշինության ոլորտի զարգացմանը վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանում շինարարության ոլորտի ներկայիս վիճակին և զարգացման հեռանկարներին նվիրված խորհրդակցություն, որին մասնակցել են պատասխանատու գերատեսչությունների ղեկավարները: Խորհրդակցությանը,... մանրամասն »

Состоялось заседание юбилейной комиссии по празднованию 70-летия Победы в Великой Отечественной войне
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось заседание юбилейной комиссии по празднованию 70-летия Победы в Великой Отечественной войне, в ходе которого были представлены намеченные к проведению в течение всего года юбилейные... подробности »
Министерство юстиции РА представило итоги выполненных в 2014 году работ
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна сегодня в Правительстве был обсужден отчет Министерства юстиции РА о выполненных основных работах, реализации программы мероприятий деятельности и приоритетных задач Правительства РА в 2014 г. Министр юстиции РА... подробности »
Премьер-министр Овик Абраамян посетил Армавирскую область. Глава Правительства сначала побывал на находящейся в общине Ехегнут Армавирской птицеводческой фабрике, ознакомился с ее деятельностью и инвестиционными программами. Основанная в 2013 году фабрика занимается... подробности »
Премьер-министр принял руководителя Ереванского офиса ОБСЕ
Премьер-министр Овик Абраамян принял делегацию, возглавляемую руководителем Ереванского офиса Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе, послом Андреем Сорокиным. Приветствуя гостей, Премьер-министр оценил сотрудничество с ОБСЕ в различных сферах как... подробности »
В Правительстве обсуждены вопросы развития сферы градостроительства
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось совещание, посвященное нынешнему состоянию и перспективам развития сферы градостроительства в Армении, в котором приняли участие руководители ответственных ведомств. На заседании, в... подробности »