ՀՀ կառավարության և Եվրոպական միության միջև ստորագրվել է երեք փաստաթուղթ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ներկայությամբ կառավարությունում ստորագրվել է երեք փաստաթուղթ՝ «Կովկասյան էլեկտրահաղորդման ցանց» ծրագրի 10 մլն եվրո ծավալով վարկային համաձայնագիրը, որն ստորագրել են ՀՀ ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանը և Եվրոպական ներդրումային... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետը և Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահը քննարկել են համագործակցության խորացմանն ուղղված հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահ Վիլհելմ Մոլտերերին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ՀՀ-ում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար Տրայան Հրիսթեան: Ողջունելով հյուրերին կառավարությունում՝ Հովիկ Աբրահամյանը կարևորել է... մանրամասն »

Между Правительством РА и Европейским союзом подписано три документа
В присутствии Премьер-министра РА Овика Абраамяна в Правительстве подписано три документа: кредитный договор на 10 млн евро программы «Кавказская сеть электропередачи», который подписали Министр финансов РА Гагик Хачатрян и вице-президент Европейского... подробности »
Премьер-министр РА и вице-президент Европейского инвестиционного банка Вильгельм Мольтерер обсудили вопросы углубления сотрудничества между Правительством РА и ЕИБ
Премьер-министр Овик Абраамян принял вице-президента Европейского инвестиционного банка (ЕИБ) Вильгельма Мольтерера. На встрече присутствовал также руководитель делегации ЕС в РА Траян Христеа. Приветствуя гостей в Правительстве, Овик Абраамян указал на важность... подробности »