Վարչապետն ընդունել է Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության կենտրոնական վարչության անդամներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության (ՀՄԸՄ) կենտրոնական վարչության պատվիրակությանը: Այն համահայկական տարածում ունեցող մարզական և սկաուտական կազմակերպություն է, որն աշխարհի ավելի քան 20 երկրում ունի 103 մասնաճյուղ` շուրջ 28000 անդամով և... մանրամասն »
Հայաստանի վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղրղզստանի վարչապետի հետ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղրղզստանի Հանրապետության վարչապետ Ջոոմարթ Օթորբաևի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ: Հեռախոսազրույցի ընթացքում Հովիկ Աբրահամյանը և Ջոոմարթ Օթորբաևը քննարկել են Եվրասիական տնտեսական... մանրամասն »
Հայաստանի վարչապետը ցավակցական ուղերձ է հղել Իրանի նախագահի առաջին տեղակալին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիին՝ Թեհրանի օդանավակայանում մարդատար ինքնաթիռի կործանման հետևանքով բազմաթիվ մարդկային կորուստների կապակցությամբ:... մանրամասն »

Премьер-министр принял членов центрального управления Армянского всеобщего спортивного союза
Премьер-министр Овик Абраамян принял делегацию центрального управления Армянского всеобщего спортивного союза (АВСС). Он является имеющей общеармянское распространение спортивной и скаутской организацией, которая в более чем 20 странах мира имеет 103 филиала с около 28000... подробности »
Состоялся телефонный разговор Премьер-министра Армении с Премьер-министром Кыргызстана
Состоялся телефонный разговор Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна с Премьер-министром Кыргызской Республики Джоомартом Оторбаевым – по инициативе последнего. В ходе телефонного разговора Овик Абраамян и Джоомарт Оторбаев обсудили ход работ,... подробности »
Премьер-министр Армении направил соболезнование Первому заместителю Президента Ирана
Премьер-министр Республики Армения Овик Абраамян направил соболезнование Первому заместителю Президента Исламской Республики Иран Эсхагу Джахангири в связи с многочисленными человеческими жертвами вследствие катастрофы пассажирского самолета в аэропорту Тегерана.... подробности »