Երեքշաբթի, 5 Օգոստոսի 2014
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության պետական խորհրդի նախագահ Լի Կեցյանին՝ Յուննան նահանգում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով բազմաթիվ մարդկային կորուստների և ավերածությունների... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Հայկ Հարությունյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարի տեղակալ։ *** Հայկ Արզումանի Հարությունյան Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր 1986 թ. 9 օգոստոսի, ք. Երևան... մանրամասն »
Քննարկվել է «Նորավանք» հիմնադրամի գործունեության արդյունավետության բարձրացման հարցը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի նախագահությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել «Նորավանք» գիտակրթական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը: Օրակարգի շրջանակում քննարկվել է հիմնադրամի հնգամյա՝ 2009-2014 թթ. գործունեության հաշվետվությունը:... մանրամասն »
Վարչապետն այցելել է մտավոր խնդիրներ ունեցող երեխաների խնամքի կենտրոն
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանի ուղեկցությամբ այսօր այցելել է «Փրկություն» հասարակական կազմակերպության՝ մտավոր խնդիրներ ունեցող երեխաների ու երիտասարդների ցերեկային խնամքի և առօրյա զբաղվածության... մանրամասն »

Премьер-министр Армении направил соболезнование Председателю Государственного совета Китая
Премьер-министр Республики Армения Овик Абраамян направил соболезнование Председателю Государственного совета Китайской Народной Республики Ли Кецяну в связи с многочисленными человеческими потерями и разрушениями вследствие землетрясения, произошедшего в... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна Айк Арутюнян назначен заместителем Министра энергетики и природных ресурсов Республики Армения. *** Айк Арзуманович Арутюнян Дата и место рождения 9 августа 1986 года, г. Ереван Образование 1993-1998... подробности »
Обсужден вопрос повышения эффективности деятельности фонда «Нораванк»
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве сегодня состоялось очередное заседание Совета попечителей научно-образовательного фонда «Нораванк». В рамках повестки дня был обсужден отчет о пятилетней деятельности фонда за 2009-2014 гг.... подробности »
Премьер-министр посетил центр опеки детей, имеющих интеллектуальные проблемы
Премьер-министр Овик Абраамян в сопровождении Министра-руководителя Аппарата Правительства РА Давита Арутюняна сегодня посетил центр дневного ухода и повседневной занятости общественной организации «Пркутюн» (Спасение) для имеющих интеллектуальные проблемы... подробности »