Հինգշաբթի, 18 Հուլիսի 2013
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Նունե Մովսիսյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության Արագածոտնի մարզպետի տեղակալ։
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Ավագ Հակոբյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության քաղաքաշինության նախարարի տեղակալի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն։
Կմշակվեն օդային փոխադրումների ոլորտի ազատականացման ռազմավարության առարկայական մեխանիզմներ
Կառավարությունում վարչապետի Տիգրան Սարգսյանի ներկայությամբ ստորագրվել է ևս մեկ համաձայնագիր Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի (ՀԱՄՀ) և «Մակքինզի ընդ քոմփանի» ընկերության (McKinsey & Company) միջև: Համաձայնագիրն ստորագրել են ՀԱՄՀ գործադիր տնօրեն Արման... մանրամասն »
Հայաստանում կստեղծվի ուռուցքաբանական ներհիվանդանոցային ժամանակակից կենտրոն
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ներկայությամբ ՀՀ կառավարության և «Գլոբալ Մեդիքլ Սոլյուշնս» փակ բաժնետիրական ընկերության միջև ստորագրվել է համաձայնագիր ուռուցքաբանական ներհիվանդանոցային կենտրոնի ստեղծման ներդրումային ծրագրի վերաբերյալ: Փաստաթուղթը ստորագրել են ՀՀ... մանրամասն »
Խրախուսվում են խոշոր ներդրումային ծրագրերը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Կառավարությունը հավանություն է տվել «Գլոբալ Մեդիքլ Սոլյուշնս» ՓԲԸ ներդրումային ծրագրին և դրա շրջանակում իրականացվելիք աշխատանքներին: Որոշման արդյունքում... մանրամասն »
Այսօր` հուլիսի 18-ին, ժամը 16:00-ին ՀՀ կառավարության և «Գլոբալ Մեդիքլ Սոլյուշնս» ՓԲԸ-ի միջև, ինչպես նաև Հայաստանի Ազգային մրցունակության հիմնադրամի և «Մաքքինզի ընդ Քոմփնի» ընկերության միջև կստորագրվեն համաձայնագրեր: Համաձայնագրերի ստորագրումից հետո ՀՀ... մանրամասն »

Четверг, 18 Июль 2013
Решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Нуне Мовсисян назачена заместителем губернатора Арагацотнской области Республики Армения.
Решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Аваг Акопян освобожден от должности заместителя Министра градостроительства Республики Армения согласно его заявлению.
Будут разработаны предметные механизмы стратегии либерализации сферы авиаперевозок
В Правительстве в присутствии Премьер-министра Тиграна Саркисяна подписано еще одно соглашение между Фондом национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) и компанией «Маккинзи энд компани» (McKinsey & Company). Соглашение подписали исполнительный директор ФНКА... подробности »
В Армении будет создан современный внутрибольничный онкологический центр
В присутствии Премьер-министра Тиграна Саркисяна между Правительством Республики Армения и ЗАО «Глобал Медикл Сольюшнс» подписано соглашение об инвестиционной программе создания современного внутрибольничного онкологического центра. Документ подписали: от... подробности »
Поощряются крупные инвестиционные программы
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Правительство одобрило инвестиционную программу ЗАО «Глобал Медикл Сольюшнс» и намеченные к осуществлению в ее рамках работы. В... подробности »