Հինգշաբթի, 23 Մայիսի 2013
Ազգային ժողովի հարգարժան նախագահ, հարգելի պատգամավորներ, սիրելի քաղաքացիներ, Առաջին հերթին ուզում եմ կառավարության անունից շնորհակալություն հայտնել բոլորիդ՝ այս երեք օրվա շահագրգիռ և խիստ օգտակար քննարկումների համար: Պատահական չէր, որ այս երեք օրերի ընթացքում շատ... մանրամասն »
Կառավարությունը ձեռք է մեկնում կարկտահարությունից տուժածներին
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Օրակարգի հարցերից չորսը վերաբերել է Արմավիրի մարզում տեղի ունեցած կարկտահարության հետևանքների վերացմանն ուղղված միջոցառումներին։ Գործադիրը որոշել է ավելացնել... մանրամասն »
Կառավարության օժանդակությունն Արմավիրի մարզին կլինի էական և հասցեական. ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյան
ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստի օրակարգի հարցերից չորսը նվիրված է եղել Արմավիրի մարզում տեղի ունեցած կարկտահարության հետևանքների վերացմանը: Մասնավորապես, որոշումներ են կայացվել հակակարկտային կայանների քանակն ավելացնելու, տուժած համայնքներին համակողմանի օգնություն... մանրամասն »
Պետությունն իր ամբողջ գործիքակազմով գյուղացու կողքին է
Ազգային ժողովում կառավարության հարցուպատասխանից անմիջապես հետո վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շտապել է Արմավիրի մարզ` տեղում ամփոփելու օրեր առաջ տեղի ունեցած կարկտահարությունից պատճառված վնասներն ու դրանց վերացման ուղղությամբ կառավարության քայլերը։ Վարչապետին ուղեկցել... մանրամասն »

Четверг, 23 Май 2013
Многоуважаемый Председатель Национального Собрания, уважаемые депутаты, дорогие граждане, В первую очередь хочу от имени Правительства поблагодарить всех вас за заинтересованные и крайне полезные обсуждения в течение этих трех дней. Не случайно, что в течение этих... подробности »
Правительство протягивает руку пострадавшим от града
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Четыре вопроса повестки дня относились к мероприятиям, направленным на ликвидацию последствий града, выпавшего в Армавирской области.... подробности »
Премьер-министр Тигран Саркисян: помощь Правительства Армавирской области будет существенной и адресной
Четыре вопроса повестки дня сегодняшнего заседания Правительства Республики Армения были посвящены ликвидации последствий выпавшего в Армавирской области града. В частности, приняты решения об увеличении количества противоградовых станций, оказании пострадавшим... подробности »
Государство со всем своим инструментарием – рядом с крестьянами
Сразу после правительственного часа в Национальном Собрании Премьер-министр Тигран Саркисян поспешил в Армавирскую область, чтобы на месте подытожить ущерб от выпавшего несколько дней назад града и шаги Правительства в направлении его ликвидации. Премьер-министра... подробности »