Պետությունը պատրաստ է աջակցել վերամշակված ապրանքների իրացմանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն ընթացիկ տարվա մթերումների կազմակերպման և պատրաստի արտադրանքի իրացման հետ կապված խնդիրների վերաբերյալ: Խորհրդակցությունը, որին մասնակցում էին ոլորտը... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆինլանդիայի նորանշանակ դեսպանին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆինլանդիայի նորանշանակ դեսպան Քրիստեր Միխելսոնին (նստավայրը՝ Հելսինկի): Շնորհավորելով դեսպանին դիվանագիտական առաքելության ստանձնման կապակցությամբ՝ Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության հերթական նիստը տեղի կունենա չորեքշաբթի օրը` մայիսի 8-ին, ժամը 11:00-ին:
Քննարկվել են Հայաստանի և Չեռնոգորիայի միջև հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Չեռնոգորիայի փոխվարչապետ, արտաքին գործերի և եվրոպական ինտեգրման նախարար Իգոր Լուկշիչին: «Վերջին շրջանում արձանագրում ենք, որ Չեռնոգորիայի հետ մեր հարաբերությունները գնալով խորանում են:... մանրամասն »

Государство готово содействовать реализации готовой продукции
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Министерстве экономики Республики Армения состоялось совещание по вопросам организации заготовок и реализации готовой продукции в текущем году. Совещание, в котором приняли участие руководители около 80... подробности »
Премьер-министр принял новоназначенного посла Финляндии в Армении
Премьер-министр Тигран Саркисян принял новоназначенного посла Финляндии в Республике Армения Кристера Михельсона (резиденция – в Хельсинки). Поздравляя посла с началом дипломатической миссии, Тигран Саркисян отметил, что Армения заинтересована в углублении и... подробности »
Обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между Арменией и Черногорией
Премьер-министр Тигран Саркисян принял прибывшего с официальным визитом в Армению Вице-премьер-министра, Министра иностранных дел и европейской интеграции Черногории Игоря Лукшича. «В последний период мы констатируем, что наши отношения с Черногорией... подробности »