Ներկայացվել է ՀՀ անտառների վերականգնման և զարգացման հիմնադրամի 2011 թ. գործունեության հաշվետվությունը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ կառավարությունում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության անտառների վերականգնման և զարգացման հիմնադրամի (ՀՀ ԱՎԶՀ) հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը: Ըստ հաստատված օրակարգի` ՀՀ ԱՎԶՀ գործադիր տնօրեն Վլադիմիր Մովսիսյանը... մանրամասն »
Քննարկվել են ՏՏ ոլորտի զարգացման հեռանկարներն ու առաջիկա ծրագրերը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը և Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության խորհրդի անդամներն առավոտյան աշխատանքային նախաճաշի ընթացքում քննարկել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացման հեռանկարներն ու առաջիկա ծրագրերը: Մասնավորապես նշվել է, որ մեր... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետին
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Էլիո դի Ռուպոյին` Շվեյցարիայի Սիեռ քաղաքում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ։ Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է. «Խորապես ցավում եմ Շվեյցարիայի Սիեռ քաղաքում տեղի... մանրամասն »

Пятница, 16 Март 2012
Представлен отчет о деятельности Фонда восстановления и развития лесов Республики Армения за 2011 год
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета попечителей Фонда восстановления и развития лесов Республики Армения. В соответствии с утвержденной повесткой дня исполнительный директор Фонда... подробности »
Обсуждены перспективы развития и предстоящие программы сферы информационных технологий
Премьер-министр Тигран Саркисян и члены Совета Союза предприятий информационных технологий утром в ходе рабочего завтрака обсудили перспективы развития и предстоящие программы сферы информационных технологий. В частности, было отмечено, что в нашей стране сфера... подробности »
Премьер-министр Республики Армения направил телеграмму соболезнования Премьер-министру Королевства Бельгия
Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян направил телеграмму соболезнования Премьер-министру Королевства Бельгия Элио ди Рупо в связи с трагедией, произошедшей в швейцарском городе Сьер. В телеграмме, в частности, говорится: «Глубоко соболезную в... подробности »