Բարելավվում է գործարար միջավայրը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Դեկտեմբերի 22-ն էներգետիկի օրն է, և վարչապետը նիստից առաջ կառավարության անունից շնորհավորել է ոլորտի բոլոր աշխատակիցներին, նրանց մաղթել բեղմնավոր աշխատանք և ջերմություն`... մանրամասն »
Վարչապետը ծանոթացել է Երևանի համակցված շոգեգազային ցիկլով էլեկտրակայանի աշխատանքներին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այցելել է Երևանի համակցված շոգեգազային ցիկլով էլեկտրակայան՝ ծանոթացել ՋԷԿ-ի աշխատանքներին: էլեկտրակայանը 2011 թվականի հունվար-դեկտեմբեր ընկած ժամանակահատվածում արտադրել է 1 միլիարդ 680 մլն կվտ ժամ էլեկտրէներգիա: 2010-ի ապրիլից դեկտեմբեր... մանրամասն »

Четверг, 22 Декабрь 2011
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. 22 декабря – День энергетика, и Премьер-министр перед заседанием от имени Правительства поздравил всех работников сферы, пожелал им... подробности »
Премьер-министр ознакомился с работой Ереванской ТЭС с комбинированным парогазовым циклом
Премьер-министр Тигран Саркисян посетил Ереванскую ТЭС с комбинированным парогазовым циклом и ознакомился с ее работой. Электростанция за период с января по декабрь 2011 года выработала 1 млрд 680 млн кВт·ч электроэнергии, а с апреля по декабрь 2010 года – 921 млн 290 кВт·ч.... подробности »