Կառավարությունում քննարկվեցին տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացման խնդիրները
Այսօր կառավարությունում կայացավ Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհրդի (ՏՏԶԱԽ) հերթական նիստը, որը վարեց վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստի սկզբում ՏՏԶԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրեց Խորհրդի նոր անդամներին, որից հետո... մանրամասն »
Կայուն զարգացման ազգային խորհրդի նիստ կառավարությունում
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Կայուն զարգացման ազգային խորհրդի նիստ, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը: Նիստում «Հանուն մարդկային կայուն զարգացման ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության նախագահ Կարինե Դանիելյանը հանդես է եկել... մանրամասն »
Ուժեղացվում է կիբեռահաբեկչության դեմ պայքարը
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն Հայաստանի Հանրապետությունում կիբեռահաբեկչության դեմ պայքարի ազգային ծրագրի վերաբերյալ, որը վարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել է Հայաստանի Հանրապետությունում... մանրամասն »

Пятница, 10 Декабрь 2010
Сегодня в Правительстве состоялось очередное заседания Совета содействия развитию информационных технологий (ССРИТ), которое вел Премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. В начале заседания секретарь ССРИТ Армен Григорян представил новых членов Совета,... подробности »
Заседание Национального совета по устойчивому развитию в Правительстве
Сегодня в Правительстве состоялось заседание Национального совета по устойчивому развитию, которое вел Премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. На заседании председатель общественной организации «Ассоциация во имя устойчивого человеческого... подробности »
Усиливается борьба с кибертерроризмом
Сегодня в Правительстве состоялось совещание по Национальной программе борьбы с кибертерроризмом в Республике Армения, которое вел Премьер-министр Тигран Саркисян. В ходе совещания был представлен проект Национальной программы борьбы с кибертерроризмом в... подробности »