Երեքշաբթի, 16 Սեպտեմբերի 2008
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է գերմանական «Քրոնիմետ» ընկերության նախագահ, Գերմանիայի Բադեն Վյուրթենբերգ երկրամասում Հայաստանի պատվո հյուպատոս Գյունտեր Պիլարսկուն և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին, վարչապետը նշել է, որ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի տնօրեն Լորենսո Պերեզին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում են ԱՄՀ Հայաստանի առաքելության ղեկավար Մարթա Կաստելո-Բրանկոն, Հայաստանում ԱՄՀ մշատական ներկայացուցիչ Նինկե Օմեսը,... մանրամասն »
ՌԴ Պերմի երկրամասում տեղի ունեցած ավիավթարի կապակցությամբ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել ՌԴ կառավարության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, որում, մասնավորապես, ասված է. «ՀՀ կառավարության և անձամբ իմ անունից խոր ցավակցություն եմ հայտնում Մոսկվա-Պերմ... մանրամասն »

Вторник, 16 Сентябрь 2008
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял президента немецкой компании « Хронимет », Почетного консула РА в земле Баден-Вюртенберг (Германия) Гюнтера Пиларски и возглавляемую им делегацию. Приветствуя гостей, Премьер-министр отметил, что в Армении... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял директора Международного валютного фонда Лоренсо Переза и возглавляемую им делегацию, в составе которой – руководитель миссии МВФ в Армении Марта Кастелло-Бранко, постоянный представитель МВФ в Армении Нинке Омес,... подробности »
В связи с имевшей место в Пермском крае РФ авиакатастрофой Премьер-министр РА Тигран Саркисян направил телеграмму соболезнования Председателю Правительства РФ Владимиру Путину, в которой, в частности, говорится: « От имени Правительства Республики Армения и от себя... подробности »
Решением Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна Егише Киракосян назначен помощником Премьер-министра РА.