ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բակո Սահակյանին՝ ԼՂՀ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Վարչապետի խոսքում մասնավորապես ասված է. «Հարգելի պարոն Սահակյան, Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար, Հայ-իրանական կապերի համակարգման միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Մանուչեհր Մոթթաքիին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման սկզբում պարոն Մոթթաքին ՀՀ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի այսօրվա որոշումով Միքայել Իսպիրյանն ազատվել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալի պաշտոնից, իսկ Արթուր Պողոսյանն ազատվել է ՀՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարի տեղակալի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերժ Սմեսովին: Երկուստեք մեծ գոհունակությամբ խոսելով հայ-ֆրանսիական բարձր մակարդակի հարաբերությունների շարունակականության մասին, ՀՀ վարչապետը և Ֆրանսիայի դեսպանը մինչ այժմ... մանրամասն »

Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял Министра иностранных дел Исламской Республики Иран, сопредседателя Межправительственной комиссии по координации армяно-иранских связей Манучехра Моттаки и возглавляемую им делегацию. В начале встречи господин... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Франции в Армении Сержа Смесова. С удовлетворением говоря о непрерывном характере армяно-французских отношений высокого уровня, Премьер-министр РА и посол Франции, упомянув уже... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян направил поздравительное послание Бако Саакяну в связи с избранием на должность Президента НКР. В послании Премьер-министра, в частности, говорится: « Уважаемый господин Саакян, Горячо поздравляю Вас с избранием на пост Президента... подробности »
Сегодняшним решением Премьер-министра РА Сержа Саргсяна Микаел Испирян освобожден от должности заместителя председателя Государственного комитета по физической культуре и спорту при Правительстве РА, а Артур Погосян освобожден от должности заместителя Министра... подробности »