Երեքշաբթի, 27 Մարտի 2007
ՀՀ Վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի հուղարկավորությանը մասնակցելու համար, այս պահի դրությամբ, Հայաստան են ժամանելու նաև Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ռոբերտ Սիմոնսը, Ուկրաինայի արտգործնախարար Արսենի Յացենյուկը, Վրաստանում Թուրքիայի... մանրամասն »
Այսօր շարունակվել է ցավակցական հեռագրերի հոսքը` ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի մահվան կապակցությամբ: Սիրիայի Արաբական Հանրապետության վարչապետ Նաջի Օթրիի հղած հեռագրում, մասնավորապես ասված է. «Խոր կսկիծով տեղեկացա ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի վաղաժամ մահվան... մանրամասն »
ՀՀ Վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի հուղարկավորությանը մասնակցելու համար, այս պահի դրությամբ, Հայաստան են ժամանելու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ, ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականի՝ Եվրոպայի և Ասիայի հարցերով տեղակալ Մեթյու Բրայզան, ԱՊՀ գործադիր քարտուղար Վլադիմիր Ռուշայլոն:... մանրամասն »
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել Վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի մահվան կապակցությամբ ստեղծված հուղարկավորության պետական հանձնաժողովի նիստ՝ հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանի գլխավորությամբ: Հանձնաժողովում քննարկվել են Վարչապետի... մանրամասն »

Вторник, 27 Март 2007
С целью участия в похоронах Премьер-министра РА Андраника Маргаряна, по положению на данный момент, в Армению также прибудут специальный представитель Генерального секретаря НАТО на Южном Кавказе Роберт Симонс, Министр иностранных дел Украины Арсений Я ценюк, посол... подробности »
Для участия в похоронах Премьер-министра РА Андраника Маргаряна, по положению на данный момент, в Армению прибудут сопредседатель Минской группы ОБСЕ, помощник Госсекретаря США – заместитель по вопросам Европы и Азии Мэтью Брайза, Исполнительный секретарь СНГ... подробности »
Сегодня продолжали поступать телеграммы соболезнования в связи со смертью Премьер-министра РА Андраника Маргаряна. В телеграмме, направленной Премьер-министром Сирийской Арабской Республики Наджи Отри, в частности, говорится: « С глубокой скорбью узнали о... подробности »
Сегодня в Правительстве РА под руководством Председателя НС РА Тиграна Торосяна состоялось заседание Государственной комиссии по организации похорон, созданной в связи со смертью Премьер-министра РА Андраника Маргаряна. На заседании комиссии были обсуждены... подробности »