Ուրբաթ, 8 Դեկտեմբերի 2006
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը: Հիմք ընդունելով ՀՀ նախագահի 1997թ. մայիսի 6-ի «ՀՀ մարզերում պետական կառավարման մասին» ՆՀ-728 հրամանագրի 1.7 կետը՝ կառավարությունը որոշել է Արամ Քոչարյանին նշանակել Լոռու... մանրամասն »
Այսօր տեղի Է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս. Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 4 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են «Հայաստան» համահայկական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի որոշմամբ Աշոտ Աբովյանն ազատվել է ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալի պաշտոնից՝ տեղափոխվելով այլ աշխատանքի: Աշոտ Աբովյանը նշանակվել է ՀՀ դատական դեպարտամենտի ղեկավարի տեղակալ:

Сегодня состоялось внеочередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Андраник Маргарян. Приняв за основу пункт 1.7 указа Президента РА УП-728 « О государственном управлении в областях РА » от 6 мая 1997 года, Правительство решило назначить Арама... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель Комиссии С. Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 4 благотворительные программы. В частности, были рассмотрены и утверждены... подробности »
Решением Премьер-министра РА Андраника Маргаряна Ашот Абовян освобожден от должности заместителя Министра юстиции РА в связи с переходом на другую работу. Ашот Абовян назначен заместителем руководителя Судебного департамента РА.