Շաբաթ, 26 Օգոստոսի 2006
Հայ մեծանուն բանաստեղծուհի Սիլվա Կապուտիկյանի մահվան կապակցությամբ ստեղծված կառավարական հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ Սիլվա Կապուտիկյանի քաղաքացիական հոգեհանգիստը տեղի կունենա երկուշաբթի` օգոստոսի 28-ին, ժամը 18:00-ից, Մարշալ Բաղրամյան 1-ին անցուղի, շենք 1, բն. 26 հասցեում:... մանրամասն »
Վախճանվեց Սիլվա Կապուտիկյանը` 20-րդ դարի ամենանշանավոր հայ բանաստեղծներից մեկը: Ավելի քան յոթանասուն տարի նրա բանաստեղծությունները հնչում էին Հայաստանում և ամենուրեք, որտեղ հայ մարդիկ էին ապրում: Կապուտիկյանի ճակատագիրը սերտորեն կապված էր մեր երկրի պատմության... մանրամասն »

Суббота, 26 Август 2006
Созданная в связи с кончиной выдающейся армянской поэтессы Сильвы Капутикян правительственная комиссия информирует, что гражданская панихида по Сильве Капутикян пройдет в понедельник, 28-го августа, в 18:00, по адресу: 1-й проезд Маршала Баграмяна, дом 1, кв. 26. Во вторник,... подробности »
Скончалась Сильва Капутикян - один из самых выдающихся армянских поэтов 20-го века. Более 70-ти лет ее произведения звучали везде, где живут армяне. Судьба Сильвы Капутикян была теснейшим образом связана с одним из самых сложных периодов истории нашей страны. Ее... подробности »