Այսօր ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի մասնակցությամբ Սյունիքի մարզի Ագարակ բնակավայրում մեկնարկել է «Իրան-Հայաստան» գազատարի շինարարությունը, իսկ Շինուհայրում շահագործման է հանձնվել «Ագարակ-Շինուհայր» էլեկտրահաղորդման բարձրավոլտ օդային երկրորդ գիծը: Գազատարը,... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի որոշմամբ Հրաչյա Մուսայելյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի նախարարի տեղակալ: Կենսագրական տվյալներ Հրաչյա Զավենի Մուսայելյանը ծնվել է 1961թ. օգոստոսի 6-ին, ք. Երևանում: 1984թ. ավարտել է Կ. Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական... մանրամասն »

Сегодня при участии Премьер-министра РА Андраника Маргаряна в населенном пункте Агарак Сюникской области начато строительство газопровода "Иран-Армения", а в Шинурайре сдана в эксплуатацию вторая воздушная высоковольтная линия электропередачи "Агарак-Шинурайр".... подробности »
Решением Премьер-министра РА Андраника Маргаряна Грачья Мусаелян назначен заместителем Министра энергетики Республики Армения. Биографические данные Грачья Завенович Мусаелян родился 6 августа 1961 года в г. Ереване. В 1984 году окончил машиностроительный... подробности »