Ուրբաթ, 19 Դեկտեմբերի 2025
Տեղի է ունեցել Ճանապարհային երթևեկության կարգավորման և խցանումների հաղթահարման հարցերով միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Այսօր փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ կայացել է Ճանապարհային երթևեկության կարգավորման և խցանումների հաղթահարման հարցերով միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը՝ պետական մարմինների, ինչպես նաև հասարակական և մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչների... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ԶՖԳ ընդլայնման և եվրոպական հարևանության հարցերով տարածաշրջանային տնօրենին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Զարգացման ֆրանսիական գործակալության ընդլայնման և եվրոպական հարևանության հարցերով տարածաշրջանային տնօրեն Մաթյո Վասյորի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե... մանրամասն »
Ադրբեջանից Հայաստան է ժամանել նավթամթերքով բեռնված գնացքը
Ադրբեջանից Վրաստանի տարածքով Հայաստան է ժամանել նավթամթերքով բեռնված գնացքը: Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածություններով Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղությունը հերթական արդյունքն է տալիս տնտեսական համագործակցության խթանմամբ: Նոյեմբերի 28-ին... մանրամասն »
Ստորագրվել է 2026–2030թթ. Հայաստան–ՄԱԿ կայուն զարգացման համագործակցության շրջանակային փաստաթուղթը
Կառավարությունում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Ֆրանսուազ Ժակոբի կողմից ստորագրվել է 2026 – 2030 թվականների Հայաստան–ՄԱԿ կայուն զարգացման համագործակցության շրջանակային փաստաթուղթը: Ստորագրման արարողությանը մասնակցել են ՄԱԿ-ի... մանրամասն »
Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում ՄԹ դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլի հետ
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլի հետ։ Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է Միացյալ Թագավորության հետ ամրապնդվող կապերը և նշել, որ... մանրամասն »

Состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по регулированию дорожного движения и преодолению транспортных пробок
Под председательством вице-премьера Тиграна Хачатряна сегодня состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по регулированию дорожного движения и преодолению транспортных пробок. В заседании приняли участие представители государственных органов, а... подробности »
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял регионального директора Французского агентства развития по вопросам расширения и европейского соседства
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял делегацию во главе с региональным директором Французского агентства развития по вопросам расширения и европейского соседства Матьё Вассёром (Mathieu Vasseur). На встрече также присутствовал Чрезвычайный и Полномочный посол Франции в... подробности »
Поезд с нефтепродуктами из Азербайджана прибыл в Армению
В Армению из Азербайджана через территорию Грузии прибыл поезд с нефтепродуктами. Установленный на основе достигнутых в Вашингтоне договоренностей мир между Арменией и Азербайджаном приносит очередной результат в контексте стимуляции экономического... подробности »
Араик Арутюнян провел встречу с послом Великобритании в Армении Александрой Коул
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным послом Соединенного Королевства в Республике Армения Александрой Коул. Араик Арутюнян отметил, что Армения придает важность укреплению связей с Великобританией, и... подробности »
Подписан Рамочный документ о сотрудничестве Армении и ООН в области устойчивого развития на период 2026-2030 гг.
Вице-премьер Мгер Григорян и постоянный координатор ООН в Армении Франсуаз Жакоб подписали в правительстве Рамочный документ о сотрудничестве Армении и ООН в области устойчивого развития на период 2026-2030 гг. На церемонии подписания присутствовали руководители... подробности »