Փոխվարչապետն ընդունել է ԱՄՀ հայաստանյան առաքելության ղեկավարին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հայաստանյան առաքելության ղեկավար Իվա Պետրովային, ով ավարտում է գործունեությունը առաքելության ղեկավարի պաշտոնում: Հանդիպմանը ներկա էին նաև Հայաստանում ԱՄՀ մշտական ներկայացուցիչ Ումանգ Ռավաթը... մանրամասն »
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Ազգային փոքրամասնությունների հարցերով խորհրդի հերթական նիստը: Նիստին ներկայացվել են Հայաստանի ազգային փոքրամասնությունների լեզուների մասնագետների պատրաստմանը և ազգային... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ԱՄՀ հայաստանյան առաքելության ղեկավարին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հայաստանյան առաքելության ղեկավար Իվա Պետրովային, ով ավարտում է գործունեությունը առաքելության ղեկավարի պաշտոնում: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Ալեքսանդր Թիմանը, ով առաջիկայում ստանձնելու է... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ նախագահի՝ Միջազգային մշակութային համագործակցության հարցերով հատուկ ներկայացուցչին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ նախագահի՝ Միջազգային մշակութային համագործակցության հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Շվիդկոյին: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են կրթության, գիտության, մշակույթի ոլորտներում Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև... մանրամասն »

Вице-премьер Мгер Григорян принял специального представителя президента РФ по международному культурному сотрудничеству
Вице-премьер Мгер Григорян принял специального представителя президента РФ по международному культурному сотрудничеству Михаила Швыдкого. Собеседники обсудили текущие и перспективные программы сотрудничества между Арменией и Россией в сферах образования, науки и... подробности »
Вице-премьер Мгер Григорян принял исполнительного директора компании «Corporación América Airports»
Вице-премьер Мгер Григорян принял главу миссии Международного валютного фонда (МВФ) в Армении Иву Петрову, которая завершает свою деятельность на этом посту. На встрече присутствовали также постоянный представитель МВФ в Армении Уманг Рават и Александр Тиман, который... подробности »
Под председательством Араика Арутюняна состоялось заседание Совета по вопросам национальных меньшинств
Под председательством руководителя аппарата премьер-министра Араика Арутюняна состоялось очередное заседание Совета по вопросам национальных меньшинств. В ходе заседания были представлены вопросы, связанные с подготовкой специалистов по языкам национальных... подробности »
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял главу миссии МВФ в Армении
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял главу миссии Международного валютного фонда (МВФ) в Армении Иву Петрову, которая завершает свою деятельность на этом посту. На встрече присутствовал также Александр Тиман, который вступит в должность главы миссии Международного... подробности »