Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ փաստահավաք առաքելության անդամներին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության և Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով, միգրացիայի և ներքին գործերի, հետազոտությունների և նորարարության, միջազգային գործընկերության... մանրամասն »
Կայացել է ՄԱԿ-ի «Կլիմայի փոփոխության մասին» կոնվենցիայի իրականացման միջգերատեսչական համակարգման խորհրդի հերթական նիստը
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ կայացել է ՄԱԿ-ի «Կլիմայի փոփոխության մասին» շրջանակային կոնվենցիայի և Փարիզյան համաձայնագրի պահանջների ու դրույթների կատարման միջգերատեսչական համակարգման խորհրդի հերթական նիստը։ Նիստի ընթացքում քննարկվել է... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրենին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր հյուրընկալել է Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Ռոլանդ Փրայսին: Ողջունելով հյուրերին՝ Տիգրան Խաչատրյանը ներկայացրել է ԼՂ-ից ավելի քան 100,000 հայերի բռնի տեղահանման արդյունքում ձևավորված հումանիտար... մանրամասն »
Արայիկ Հարությունյանը Թբիլիսիում ներկա է գտնվել Արամ Խաչատրյանին նվիրված հուշատախտակի բացման արարողությանը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակի հոբելյանական հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 27-ին Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում ներկա է գտնվել Արամ Խաչատրյանին նվիրված հուշատախտակի բացման արարողությանը: Հուշատախտակը տեղադրվել է... մանրամասն »

Понедельник, 27 Ноябрь 2023
Вице-премьер Мгер Григорян принял членов совместной делегации Европейской службы внешних действий, генеральных директоратов Европейской комиссии по вопросам соседства и расширения, миграции и внутренним делам, исследованиям и инновациям, международному партнерству.... подробности »
Состоялось очередное заседание Межведомственного координационного совета по реализации Рамочной конвенции ООН об изменении климата
Под председательством вице-премьера Тиграна Хачатряна состоялось очередное заседание Межведомственного координационного совета по реализации требований и положений Рамочной конвенции ООН об изменении климата и Парижского соглашения. В ходе заседания был обсужден... подробности »
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял регионального директора Всемирного банка по Южному Кавказу
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял сегодня регионального директора Всемирного банка (ВБ) по Южному Кавказу Роланда Прайса. Приветствуя гостей, Тигран Хачатрян представил гуманитарную ситуацию, которая сложилась в результате насильственного переселения более 100... подробности »
Араик Арутюнян в Тбилиси присутствовал на церемонии открытия мемориальной доски Араму Хачатуряну
Руководитель аппарата премьер-министра, председатель Комиссии по случаю 120-летнего юбилея Арама Хачатуряна Араик Арутюнян в столице Грузии Тбилиси 27 ноября присутствовал на церемонии открытия мемориальной доски, посвященной Араму Хачатуряну. Мемориальная доска... подробности »