Փոխվարչապետ Մաթևոսյանն ընդունել է ՄԱԶԾ հայաստանյան գրասենյակի մշտական ներկայացուցչին
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանն այսօր ընդունել է ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի հայաստանյան գրասենյակի մշտական ներկայացուցիչ Նատիա Նացվլիշվիլիին։ Շնորհավորելով ՄԱԶԾ ներկայացուցչին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ փոխվարչապետը բարձր է գնահատել ՄԱԶԾ-ի կողմից... մանրամասն »
COVID-19-ի դեմ կարելի է պատվաստվել ապաքինվելուց 14 օր անց․ փոխվարչապետ Մաթևոսյանին ներկայացվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ներկա համաճարակաբանական իրավիճակը
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի նախագահությամբ այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը։ Վերջինի ընթացքում ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մաթևոսյանը ՀԱՀ նախագահի հետ քննարկել է մարզերի կարողությունների զարգացմանն ուղղված ծրագրերը
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի նախագահ Կարին Մարկիդեսին: Հանդիպման ընթացքում դոկտոր Մարկիդեսը ներկայացրել է Համալսարանի առաքելությունն ու ընթացիկ ծրագրերը՝ Հայաստանի կայուն զարգացման հեռանկարի վերաբերյալ... մանրամասն »

Пятница, 25 Февраль 2022
Против COVID-19 можно вакцинироваться через 14 дней после выздоровления: вице-премьеру Матевосяну представлена текущая эпидемиологическая ситуация
Под председательством вице-премьера Амбарцума Матевосяна сегодня состоялось заседание Комиссии по координации работ по предотвращению распространения коронавируса в Республике Армения. В ходе заседания министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян представила... подробности »
Вице-премьер Матевосян принял постоянного представителя Программы развития ООН в Армении
Вице-премьер Амбарцум Матевосян принял сегодня постоянного представителя Программы развития ООН в Армении Натию Нацвлишвили. Поздравив представителя ПРООН сo вступлением в должность, вице-премьер высоко оценил осуществляемую в Армении целевую помощь ПРООН и... подробности »
Вице-премьер Матевосян обсудил с председателем АУА направленные на наращивание потенциала областей программы
Вице-премьер Амбарцум Матевосян принял председателя Американского университета Армении Карин Маркидес. В ходе встречи доктор Маркидес представила миссию и текущие программы университета по приведению их в соответствие с приоритетами правительства в области... подробности »