Տեղի է ունեցել Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհրդի նիստ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհրդի նիստ՝ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Խորհրդին են ներկայացվել առողջապահության և պետական եկամուտների հավաքագրման... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Ռոթարի Ինթերնեյշնլ» միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Ռոթարի Ինթերնեյշնլ» միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչներին, որոնք Երևան են ժամանել մասնակցելու Հայաստանում «Ռոթարի Ինթերնեյշնլ»-ի գործունեության 25-ամյակին նվիրված տարածաշրջանում կազմակերպվող առաջին... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել է Աշխատանքային օրենսգրքի փոփոխությունների նախագիծը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է Աշխատանքային օրենսգրքի փոփոխությունների նախագիծը, որը մշակվել է կառավարության ղեկավարի՝ ապրիլի 27-ի հանձնարարականի հիման վրա: Զեկուցվել է, որ նախագիծը ներկայացվել է շահագրգիռ... մանրամասն »
Վարչապետը ծանոթացել է «ԱրմՊրոդԷքսպո» գյուղատնտեսական ցուցահանդեսին ներկայացված արտադրանքին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում բացված ամենամյա «ԱրմՊրոդԷքսպո» մասնագիտացված ցուցահանդես, որին մասնակցում են գյուղատնտեսական մթերք վերամշակող ընկերություններ Հայաստանի Հանրապետությունից և Արցախից:... մանրամասն »
Հաշվետվություն՝ ՀՀ կառավարության մեկ տարվա գործունեության արդյունքների վերաբերյալ
Ներկայացվում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության մեկ տարվա (2016 թվականի սեպտեմբերի 1-ից մինչև 2017 թվականի օգոստոսի 31-ը) գործունեության արդյունքների հաշվետվությունը : Փաստաթուղթը ներառում է ՀՀ կառավարության 2016 թվականի ծրագրի (2016 թվականի հոկտեմբերին հաստատված) և 2017-2022... մանրամասն »

Пятница, 13 Октябрь 2017
Под Председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось заседание Совета по борьбе с коррупцией с участием представителей гражданского общества. Совету были представлены доработанные программы мероприятий, направленные на... подробности »
Карен Карапетян принял представителей международной организации «Ротари Интернешнл»
Премьер-министр Карен Карапетян принял представителей международной организации «Ротари Интернешнл», которые прибыли в Ереван для участия в первой организуемой в регионе конференции, посвященной 25-летию деятельности «Ротари Интернешнл» в Армении.... подробности »
В Правительстве обсужден проект изменений в Трудовой кодекс
В ходе состоявшегося у Премьер-министра Карена Карапетяна совещания был обсужден проект изменений в Трудовой кодекс, который разработан на основании поручения Главы Правительства от 27 апреля. Было доложено, что проект представлен заинтересованным ведомствам, от... подробности »
Премьер-министр ознакомился с продукцией, представленной на сельскохозяйственной выстаке «АрмПродЭкспо»
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня посетил открывшуюся в выставочном комплексе «Ереван Экспо» ежегодную специализированную выставку «АрмПродЭкспо», в которой принимают участие занимающиеся переработкой сельхозпродукции компании из Республики... подробности »