ՀՀ վարչապետը ներկա է գտնվել մնջախաղի թատրոնների միջազգային 5-րդ փառատոնի բացմանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Ծաղկաձորում ներկա է գտնվել Լեոնիդ Ենգիբարյանի անվան մնջախաղի թատրոնների միջազգային 5-րդ փառատոնի բացմանը: ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո անցկացվող փառատոնին մասնակցում են թատերախմբեր՝ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Հարավային Աֆրիկայից, Իրանից,... մանրամասն »
Կայացել է Տեսչական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի հերթական նիստը
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր կայացել է Տեսչական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի հերթական նիստը: Օրակարգային առաջին հարցով հավանություն է տրվել «ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի... մանրամասն »
Վարչապետին է ներկայացվել ԱԻՆ նոր մասնաշենքի վերակառուցման աշխատանքների ընթացքը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարություն, որտեղ կառավարության ղեկավարին է ներկայացվել ԱԻՆ նոր մասնաշենքի վերակառուցման աշխատանքների ընթացքը: Զեկուցվել է, որ նախատեսված ժամանակացույցի համապատասխան, նորագույն տեխնոլոգիաների... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ԱՄՆ դեսպանին և ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավարին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին և ԱՄՆ Միջազգային զարգացման հայաստանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Դեբորա Գրիսերին: Վարչապետը շնորհավորել է տիկին Գրիսերին նոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և... մանրամասն »

Под председательством Премьер-министра РА Овика Абраамяна в Правительстве сегодня состоялось очередное заседание Совета по координации инспекционных реформ. В рамках первого вопроса повестки дня был одобрен проект постановления Правительства РА «Об утверждении... подробности »
Премьер-министр РА присутствовал на открытии 5-го международного фестиваля театров пантомимы
Премьер-министр Овик Абраамян в Цахкадзоре присутствовал на открытии 5-го международного фестиваля театров пантомимы имени Леонида Енгибаряна. В рамках фестиваля, проводящегося под девизом «Театр лицом к улице, лицом к зрителю», будут показаны бесплатные... подробности »
Премьер-министру представили ход работ по реконструкции нового здания МЧС
Премьер-министр Овик Абраамян посетил Министерство по чрезвычайным ситуациям РА, где Главе Правительства представили ход работ по реконструкции нового здания МЧС. Было доложено, что согласно намеченному графику, большая часть строительных работ с применением... подробности »
Премьер-министр принял посла США и новоназначенного руководителя армянского офиса АМР США
Премьер-министр Овик Абраамян принял Чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Ричарда Милса и новоназначенного руководителя армянского офиса Агентства международного развития США Дебору Грисер. Премьер-министр поздравил госпожу Грисер с назначением на... подробности »