Վարչապետը ծանոթացել է արյունաբանական կենտրոնի վերակառուցման աշխատանքներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է ՀՀ առողջապահության նախարարության Ռ. Հ. Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոն: Կառավարության ղեկավարը ծանոթացել է կենտրոնի յոթ հարկանի բուժական մասնաշենքի և նոր եռահարկ մասնաշենքի կառուցման շինարարական աշխատանքներին, շրջել... մանրամասն »
Վարչապետը մասնակցել է Գիտությունների ազգային ակադեմիայի տարեկան ընդհանուր ժողովին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի (ԳԱԱ) նիստերի դահլիճում մասնակցել է ԳԱԱ 2015 թ. գիտական և գիտակազմակերպական գործունեության հիմնական արդյունքներին նվիրված տարեկան ընդհանուր ժողովին: Մինչ ժողովի մեկնարկը ներկաները մեկ րոպե... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավարին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովին: Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Ավակովին նոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և վստահություն... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Վանիկ Ասատրյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության Լոռու մարզպետի տեղակալի պաշտոնից` իր դիմումի համաձայն։ Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ Հովհաննես Թադևոսյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության Լոռու... մանրամասն »

Премьер-министр ознакомился с работами по реконструкции гематологического центра
Премьер-министр Овик Абраамян посетил гематологический центр имени Р.О.Еоляна Министерства здравоохранения РА. Глава Правительства ознакомился со строительными работами в семиэтажном лечебном корпусе и ходом сооружения нового трехэтажного корпуса центра, обошел... подробности »
Премьер-министр принял участие в годовом общем собрании Национальной академии наук
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня в зале заседаний Национальной академии наук (НАН) РА принял участие в годовом общем собрании, посвященном основным итогам научной и научно-организационной деятельности НАН в 2015 году. Перед началом заседания присутствующие... подробности »
Премьер-министр принял новоназначенного руководителя ереванского офиса ОБСЕ
Премьер-министр Овик Абраамян принял новоназначенного руководителя ереванского офиса Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ), посла Арго Авакова. Премьер-министр поздравил господина Авакова с назначением на новую должность и выразил... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна Ваник Асатрян освобожден от должности заместителя губернатора Лорийской области Республики Армения согласно его заявлению. Другим решением Премьер-министра Ованнес Тадевосян назназначен заместителем... подробности »