Հունվարի 20-ին ՀՀ կառավարությունում նախատեսվում են` ժամը 11։00-14։00 - ՀՀ ֆինանսների, էկոնոմիկայի, բնապահպանության, կրթության և գիտության, սփյուռքի ժամը 14։30-17։00 - ՀՀ գյուղատնտեսության, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի, սպորտի և երիտասարդության հարցերի, տրանսպորտի և կապի,... մանրամասն »
Եվրամիության խորհրդատվական խումբը հյուրընկալվել է կառավարությունում
Այսօր վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ խորհրդատվական խմբին` Ռաուլ դը Լուցենբերգերի գլխավորությամբ։ Ողջունելով հյուրերին վարչապետը կարևորել է ԵՄ խորհրդատվական խմբի ավանդույթ դարձած հանդիպումները, որոնք հնարավորություն են տալիս ամփոփել կատարված... մանրամասն »
2009-ի հաշվետվությունները` հունվարի 20-ից
Հունվարի 20-ից ՀՀ կառավարությունում ՀՀ նախարարները և ՀՀ կառավարությանն առընթեր մարմինների ղեկավարները կներկայացնեն 2009 թ. իրենց գերատեսչությունների գործունեության հաշվետվությունները։ Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հանձնարարականի համաձայն, հաշվետվությունները կներառեն... մանրամասն »
Հարգանքի տուրք Բաքվի և Սումգայիթի զոհերի հիշատակին
Բաքվում իրականացված հայերի ջարդի 20-րդ տարելիցի կապակցությամբ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր` հարգանքի տուրք մատուցելու ոճրագործության զոհերի հիշատակին։ Վարչապետը և նրան ուղեկցող անձինք ծաղկեպսակ են դրել զոհերի հիշատակը հավերժացնող... մանրամասն »

Вторник, 19 Январь 2010
По случаю 20-летия армянских погромов в Баку Тигран Саркисян посетил мемориальный комплекс Цицернакаберд, чтобы почтить память жертв злодеяния. Премьер-министр и сопровождающие его лица возложили венок к памятнику, увековечивающему память жертв. К памятному хачкару был... подробности »
Консультативная группа Евросоюза принята в Правительстве
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял консультативную группу ЕС в Армении во главе с Раулем де Луценбергером. Приветствуя гостей, Премьер-министр отметил важность ставших традицией встреч консультативной группы ЕС, которые дают возможность подытожить... подробности »
Отчеты за 2009 год – с 20 января
С 20 января в Правительстве РА министры РА и руководители органов при Правительстве РА будут представлять отчеты о деятельности своих ведомств за 2009 год. Согласно поручению Премьер-министра Тиграна Саркисяна, отчеты будут охватывать как выполненные в отчетный период... подробности »