Ցավով տեղեկացա մեր ժամանակների մեծանուն երգչուհի Զարուհի Դոլուխանյանի մահվան մասին: Իր անզուգական կատարողական արվեստով, անկրկնելի ձայնով Զարուհի Դոլուխանյանը տասնամյակներ շարունակ գրավել է բազմահազար ունկնդիրների սրտերն ու հոգիները աշխարհի բազմաթիվ նշանավոր... մանրամասն »
Այսօր Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի դեսպանատանը տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի և Եվրոպական Միության անդամ երկրների դեսպանների հանդիպումը: Աշխատանքային ճաշի ժամանակ քննարկվել են Հայաստանում առաջիկա նախագահական ընտրություններին, ներքաղաքական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) մոնիտորինգի հանձնաժողովի ՀՀ հարցով զեկուցող Ժորժ Կոլոմբիեին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման սկզբում պարոն Կոլոմբիեն նախ ՀՀ վարչապետին տեղեկացրել է այցի նպատակի... մանրամասն »

С болью узнал о кончине выдающейся певицы наших времен Заруи Долуханян. Своим неподражаемым исполнительским искусством и неповторимым голосом Заруи Долуханян на протяжении десятилетий привлекала сердца и души многих тысяч слушателей на многочисленных знаменитых... подробности »
Сегодня в Посольстве Франции в Республике Армения состоялась встреча Премьер-министра РА Сержа Саргсяна и послов стран – членов Европейского Союза. Во время рабочего обеда были обсуждены вопросы, относящиеся к предстоящим президентским выборам в Армении,... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял докладчика по Армении комиссии мониторинга Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Жоржа Коломбье и возглавляемую им делегацию. В начале встречи господин Коломбье проинформировал Премьер-министра РА о цели визита,... подробности »