1984թ. հոկտեմբերի 30, Երևան:
2000 – 2005թթ. − Հայ - Ռուսական (Սլավոնական) պետական համալսարան, Կիրառական մաթեմատիկայի և ինֆորմատիկայի ֆակուլտետ: Մաթեմատիկոս, համակարգային ծրագրավորող:
27.04.2022թ. − ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար
2021 – 2022թթ. − ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ
2014 – 2021թթ. − «Սիմարտեկ Ինտեգրեյթիդ Սոլյուշնս» ՓԲԸ (Էլ. հոսանքի բաշխիչ վահանների արտադրություն), տնօրեն,
2011 – 2013թթ. − «Աստրա Կրիստալս» ՓԲԸ (սինթետիկ սապֆիրի բյուրեղների աճեցում), կոմերցիոն տնօրեն,
2008 – 2013թթ. − ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտւտ, կրտսեր գիտաշխատող,
2007 – 2016թթ. − «Սիմարտեկ» ՓԲԸ (Siemens AG և Schneider-Electric ընկերությունների պաշտոնական գործընկեր ՀՀ-ում, էլ. հոսանքի բաշխման, վերականգնվող էներգետիկայի և արդյունաբերական պրոցեսների ավտոմատացման լուծումների մատակարար) տնօրենի օգնական, փոխտնօրեն, տնօրեն,
2001 – 2004թթ. − «ՄԹԴ-Գրոուպ» ՓԲԸ (Fujitsu Siemens, Siemens AG և Apple IMC ընկերությունների պաշտոնական գործընկեր ՀՀ-ում), մասնակցություն ՏՏ ոլորտի մի շարք նախագծերում:

30 октября 1984 г., г.Ереван
2005 - 2008 - Институт проблем информатики и автоматизации НАН РА, аспирантура. Кандидат технических наук, «Совершенствование алгоритмов интеллектуального анализа данных и их применение в системах управления»
2000 - 2005 – Российско-Армянский (Славянский) университет, факультет Прикладной математики и информатики. Математик, системный программист.
27.04.2022 – Министр высокотехнологической промышленности Республики Армения
2021–2022 – Заместител министра высокотехнологической промышленности Республики Армения
2014 – 2021 − Директор ЗАО «Симартек Интеграционные Решения» (производство электрощитов)
2011 – 2013 − Коммерческий директор ЗАО «Астра Кристалл» (выращивание синтетических сапфиров)
2008 - 2013 − Младший научный сотрудник Института проблем информатики и автоматизации НАН РА
2007 - 2016 − Помощник директора, заместитель директора, директор ЗАО «Симартек» (официальный партнер компаний Siemens AG и Schneider-Electric в Армении, поставщик решений для распределения электроэнергии, возобновляемых источников энергии и автоматизации промышленных процессов)