Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն
Գնդապետ Արմեն Վաղարշակի Աբազյանը ծնվել է 1971 թվականի հոկտեմբերի 19-ին Կիրովական քաղաքում, ծառայողի ընտանիքում:
1988 թ. ավարտել է Կիրովականի թիվ 18 միջնակարգ դպրոցը:
1988-1993 թթ. սովորել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի Վանաձորի մասնաճյուղի մեխանիկա-մեքենաշինական ֆակուլտետում:
1993-1994 թթ. ծառայել է Հայաստանի Հանրապետությունում տեղակայված Ռուսաստանի Դաշնության սահմանապահ զորքերում:
1999-2020 թթ. ծառայել է ՀՀ ազգային անվտանգության մարմիններում՝ զբաղեցնելով կրտսեր օպերլիազորից մինչև վարչության պետի պաշտոններ:
2020 թ. օգոստոս ամսին նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, այնուհետև` ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ:
2020 թ. նոյեմբերի 8-ին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի հրամանագրով նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն:

Директор Службы национальной безопасности
Генерал-лейтенант Абазян Армен Вагаршакович родился 19 октября 1971 г. в городе Кировакане, в семье служащего.
В 1988 г. окончил среднюю школу №18 Кировакана.
В 1988-1993 гг. учился на механико-машиностроительном факультете Ванадзорского филиала Государственного инженерного университета Армении.
В 1993-1994 гг. служил в Пограничных войсках Российской Федерации, дислоцированных в Республике Армения.
В 1999-2020 гг. служил в органах национальной безопасности РА, занимая должности от младшего оперуполномоченного до начальника управления.
В августе 2020 г. назначен заместителем председателя Следственного комитета РА, затем - заместителем директора Службы национальной безопасности РА.
8 ноября 2020 г. Указом Президента Республики Армения назначен Директором Службы национальной безопасности Республики Армения.
12 января 2024 года решением премьер-министра назначен директором Службы национальной безопасности Республики Армения.