23 սեպտեմբերի 1989 թ., Արագածոտնի մարզ, գյուղ Փարպի
2006-2010 թթ. - Երևանի պետական համալսարանի ռադիոֆիզիկայի ֆակուլտետ՝ «Ռադիոֆիզիկա և Էլեկտրոնիկա» մասնագիտությամբ, բակալավրի աստիճան
2011-2013 թթ. - ԵՊՀ ռադիոֆիզիկայի ֆակուլտետ՝ «Գերմեծ ինտեգրալ սխեմաների նախագծում» մասնագիտությամբ («Սինոփսիս Արմենիա» ուսումնական կենտրոն), մագիստրոսի աստիճան
Այժմ՝ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի ուսանող (հանրային կառավարում)
2010-2018 թթ. - ձեռնարկատիրական գործունեություն
2013-2017 թթ. - ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության Արագածոտնի մարզային գործակալություն՝ որպես վիճակագիր
2008-2018 թթ. - «Հայրենապաշտ» երիտասարդական հասարակական կազմակերպության խորհրդի անդամ
2018 թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ 7-րդ գումարման պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 7 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով
2021 թ․ հունիսի 20-ին վերընտրվել է ԱԺ 8-րդ գումարման պատգամավոր՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրացուցակով
7-րդ գումարման և 8-րդ գումարման ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ է
2022թ. հունվարի 13-ին նշանակվել է Արագածոտնի մարզպետ:
2007-2010 թթ. եղել է ռադիոֆիզիկայի ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նախագահը, ԵՊՀ ուսանողական խորհրդի նախագահության անդամ։

23 сентября 1989 г., с. Парпи, Арагацотнская область
В настоящее время проходит обучение на факультете общественного управления Академии государственного управления Армении.
2010-2018 гг. - занятие предпринимательской деятельностью.
2013-2017 гг. – статистик Арагацотнского областного агентства Национальной статистической службы Армении.
2008 - 2018 гг. – член Совета молодежной общественной организации “Патриот”.
2019-2021гг. – депутат НС (блок партий “Мой шаг”, территориальный избирательный список избирательного округа N 7). Член Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы. Член фракции “Мой шаг”.
20 июня 2021 г. переизбран депутатом НС по общегосударственному избирательному списку партии “Гражданский договор. Член Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы.