10 ապրիլի 1974 թ., ք. Իջևան
1991-1995թթ․ սովորել և ավարտել է Երևանի Արտաքին տնտեսական կապերի համալսարանի համաշխարհային տնտեսագիտության ֆակուլտետը՝ տնտեսագետ-միջազգայնագետի որակավորմամբ:
2023-2025թթ․ սովորել և ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի «Գործարար վարչարարություն» կրթական ծրագիրը՝ կառավարման մագիստրոսի որակավորմամբ։
1995-2001թթ․ «Իջևանի բնակչության կենցաղսպասարկում» հիմնարկում որպես տնտեսագետ:
2002-2005թթ․ «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ «Իջևան» մասնաճյուղում՝ տնտեսագետ:
2005-2006թթ. ՀՀ աշխատանքի պետական տեսչության Տավուշի մարզի տարածքային կենտրոնում որպես առաջատար մասնագետի ժ/պ։
2006-2007թթ․ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ՀՀ աշխատանքի պետական տեսչության Տավուշի մարզի տարածքային կենտրոնում որպես առաջատար մասնագետ:
2007-2008թթ․ «Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ «Մետաքս» մասնաճյուղում որպես վարկային մասնագետ:
2008-2010թթ․ «Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ «Իջևան» մասնաճյուղում որպես կառավարչի տեղակալ, վարկ-ավանդային բաժնի պետ:
2010-2019թթ․ «Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ «Իջևան» մասնաճյուղում որպես կառավարիչ:
2019-2021թթ․ ՀՀ Տավուշի մարզի Իջևան համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար։
2021 թվականի ապրիլի 8-ին նշանակվել է ՀՀ Տավուշի մարզպետ:
2006 թվականին շնորհվել է ՀՀ քաղաքացիական ծառայության երրորդ դասի առաջատար ծառայողի դասային աստիճան։
2 անգամ Հայաստանի բանկերի միության կողմից և 1 անգամ ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից ստացել է բանկի մասնաճյուղի կառավարչի հավաստագրեր։

10 апреля 1974 г., г. Иджеван
1991–1995 гг. — факультет мировой экономики Ереванского университета внешних экономических связей, квалификация: экономист-международник.
2023–2025 гг. — образовательная программуа «Деловое администрирование» Иджеванского филиала Ереванского государственного университета, квалификация: магистр управления.
1995-2001 гг. — экономист учреждения «Бытовое обслуживание Иджевана».
2002-2005 гг. — экономист филиала «Иджеван» ЗАО «Армводоканал».
2005-2006 гг. — врио ведущего специалиста территориального центра Тавушской области министерства труда и социальных вопросов.
2006-2007 гг. — ведущий специалист территориального центра Тавушской области Государственной инспекции труда министерства труда и социальных вопросов.
2007-2008 гг. — специалист по кредитам филиала «Метакс» ОАО «Армэкономбанк».
2008-2010 гг. — заместитель управляющего, начальник отдела кредитов и вкладов филиала «Иджеван» ОАО «Армэкономбанк».
2010-2019 гг.- управляющий филиалом «Иджеван» ОАО «Армэкономбанк».
2019-2021 гг. - и.о. руководителя общины Иджеван Тавушской области Республики Армения.
8 апреля 2021 г. назначен губернатором Тавушской области Республики Армения.
В 2006 году присвоен классный чин ведущего служащего гражданской службы Республики Армения третьего класса.
2 раза со стороны Союза банков Армении и 1 раз со стороны Центрального банка Республики Армения получал сертификаты управляющего филиалом банка.